Australia zagra na Igrzyskach, rewanż będzie formalnością

Już po pierwszym meczu ostatniej fazy kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w strefie azjatyckiej możemy być niemal pewni, że na Olimpiadzie zagra Australia. „Matildas” rozbiły dzisiaj bowiem przed własną publicznością Wietnam 5:0.

Nikt nie spodziewał się innego wyniku, jak pewna wygrana gospodyń. Te zresztą na prowadzenie wyszły już po dziesięciu minutach, kiedy Samantha Kerr wykorzystała dośrodkowanie Ellie Carpenter i głową wpakowała piłkę do siatki. W 27. minucie prowadzenie Australijek podwyższyła Chloe Logarzo. Po następnych dziesięciu minutach faworytki tego meczu mogły zdobyć kolejną bramkę, jednak Wietnam przed stratą gola uratowały je dobre interwencje Kim Thanh Trần Thị. Było to jednak przesunięcie w czasie i to o zaledwie kilkadziesiąt sekund, nieuniknionego – na 3:0 trafiła jeszcze przed przerwą Emily van Egmond.

Pomocniczka Melbourne City w drugiej połowie do gola dołożyła również drugą dzisiejszego dnia asystę, a jej podanie wykorzystała tym razem Clare Polkinghorne, która została w polu karnym po rozegranym chwilę wcześniej rzucie rożnym. Ostatni cios Wietnamkom zadała Kerr, uderzając idealnie pod poprzeczkę z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Hayley Raso.

Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę w Wietnamie. O drugie azjatyckie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich walczą Korea Południowa i Chiny. Ich mecze odbędą się 9 i 14 marca.