AWF Warszawa pozostaje w Ekstralidze Futsalu

AZS AWF Warszawa w rewanżowym spotkaniu barażowym o Ekstraligę zwyciężył z AZS UWM High Heels Olsztyn 6:4, a w całym dwumeczu 13:8 i tym samym pozostaje w najwyższej lidze futsalu kobiet na kolejny sezon.

Gospodynie po pierwszym spotkaniu przywiozły z Olsztyna 3 bramki przewagi, ale nie zamierzały na tym poprzestawać i od pierwszej minuty ruszyły do ataku. Wynik otworzyła w 3’ Natalia Frączek, która umieściła piłkę w bramce precyzyjnym strzałem przy słupku. Kilkanaście sekund później zawodniczka zespołu z Warszawy świętowała zdobycie kolejnej bramki, po tym jak dobiła wcześniej obroniony przez Aleksandrę Kojadyńską strzał Aleksandry Marciszewskiej. Po chwili niedoszła strzelczyni poprawiła swoją skuteczność i w 4’ po bramce Aleksandry Marciszewskiej AWF prowadził już trzema bramkami. Odpowiedź ze strony zespołu High Heels Olsztyn padła w 7’ po tym, jak Siwicka Anna przedarła się przez obronę AWFu i oddała strzał, który zdołała obronić Klaudia Kowalska, ale bramkarka gospodyń nie była już w stanie interweniować przy dobitce Amelii Cwalińskiej. W 8’ szybką kontrę dla gospodyń wyprowadziła Daria Waszczuk, ale interwencja Aleksandry Kojadyńskiej uchroniła zespół od utraty kolejnej bramki. AWF ponownie przejął inicjatywę w spotkaniu i w kolejnym ataku bliska zdobycia bramki była Katarzyna Mauryc, ale jej strzał trafił w słupek. W 10’ kolejną bramkę zdobyły jednak zawodniczki z Olsztyna, kiedy to strzałem z dystansu Wiktoria Konopka zdołała zaskoczyć Klaudię Kowalską. W samej końcówce dwukrotnie blisko zdobycia wyrównującej bramki była Anna Siwicka, ale przy pierwszej próbie zawodniczka trafiła w słupek, przy drugiej minimalnie chybiła i piłka minęła bramkę.

Po przerwie gospodynie szybko podwyższyły prowadzenie, bowiem w 21’ swoją trzecią bramkę w spotkaniu zdobyła Natalia Frączek. Zespół z Olsztyna się nie poddawał i w 29’ ponownie zmniejszył stratę do jednej bramki po tym, jak wślizgiem kolejną bramkę dla gości zdobyła Natalia Łapińska. Przyjezdne chciały pójść za ciosem i były bliskie wyrównania, ale nie zdołały wykorzystać kontry 2 na 1. W 33’ po nieudanym ataku drużyny z Olsztyna, świetnym podaniem popisała się Klaudia Kowalska, która dostarczyła piłkę wbiegającej Magdalenie Zduńczyk i po skutecznym wykończeniu napastniczki zdobyła asystę. Zawodniczki drużyny gości odpowiedziały 5 minut później, gdy dwójkowe rozegranie celnym strzałem zwieńczyła Anna Siwicka. W kolejnej minucie gospodynie ponownie zwiększyły przewagę do dwóch bramek po trafieniu Aleksandry Marciszewskiej. Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn dzielnie walczyła do ostatniej sekundy, dwukrotnie obijając bramkę, ale rezultatu nie udało się zmienić i spotkanie zakończyło się zwycięstwem AWFu 6:4.