CZARNI Sosnowiec nowym mistrzem Polski w Futsalu!!!

To był weekend pełen futsalowych emocji. Po turnieju obfitującym w bramki, kartki, emocje, łzy radości jak i łzy smutku wyłonił się nowy mistrz Polski w kategorii U 15.

Gdy tylko zegary w Poznaniu wybiły godzinę dziewiątą, na hali na Morasku przystąpiono do gier ćwierćfinałowych. Niedzielne zmagania otworzył mecz bydgoskiej Tęczy i Stomilu Olsztyn. W regulaminowym czasie gry nie zobaczyliśmy bramek i o wyniku decydowały rzuty karne. Amelia Sikora z bydgoskiej Tęczy obroniła trzy karne, dzięki czemu to bydgoszczanki zagrają w półfinale.

W kolejnym spotkaniu spotkały się Tęcza III Bydgoszcz i Skra Częstochowa. Po bardzo zaciętym pojedynku zespół z Bydgoszczy wygrał 3:2 i również zameldował się w półfinale.

Trzeci ćwierćfinał to mecz Czarnych Sosnowiec i Ślęzy Wrocław. Zespół z Zagłębia Dąbrowskiego zakończył fazę grupową bez straty punktu. Mecz przebiegał pod dyktando Czarnych, czego efektem dwie bramki zdobyte i zero straconych. Dzięki temu sosnowiczanki uzupełniły grono półfinalistek.

W ostatnim meczu tej rundy spotkały się FSA Kraków oraz GKS Katowice. Po pełnym emocji i zwrotów akcji pojedynku na tablicy widniał wynik końcowy 3:2. A że “trójka” to ilość bramek “GieKSy” to ona zagra w półfinale.

Półfinał numer jeden to starcie bydgoskiej Tęczy z bydgoską Tęczą III. Wygrała “Trójka” a autorką jedynego trafienia była Kinga Wyrwas. Gwoli wyjaśnienia Tęcza to dziewczyny głównie z rocznika 2008 i 2009. Tęcza III tworzą zawodniczki urodzone w 2007 roku.

Kolejne spotkanie to derby województwa Śląskiego. Górny Śląsk reprezentowały zawodniczki GKS-u Katowice a przedstawicielami Zagłębia Dąbrowskiego były piłkarki Czarnych Sosnowiec. W regulaminowym czasie nie zobaczyliśmy bramek a o miejsce w finale decydowały rzuty karne. Skuteczniejsze były zawodniczki Czarnych i zameldowały się w pierwszym finale jako pierwsze.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się Tęcza Bydgoszcz oraz katowicki GKS. W pierwszych dwudziestu minutach zobaczyliśmy po jednej bramce ze strony obydwu klubów a o brązowym medalu decydować miał konkurs rzutów karnych. W nich lepsze okazały się katowiczanki i to one, reprezentując GKS GieKSa Katowice zostały trzecią drużyną w Polsce w kategorii do lat 15.

Wielki finał rozpoczął się punktualnie o 15:45. Obydwie drużyny, wspólnie z sędziami, odśpiewały hymn państwowy. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły Czarne, a bramkę zdobyła Julia Janczy. Na przerwę sosnowiczanki schodziły z prowadzenie. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Tęcza III doprowadza do remisu za sprawą gola Natalii Jamrozik. Kilka minut później Zofia Burzan wprawia w euforię kibiców Czarnych, podwyższając wynik na 2:1