AZS UAM Poznań pierwszym półfinalistą w Pucharze Polski

AZS UAM Poznań  po piątkowym zwycięstwie nad KS Górzno Nowy Świt 7:1 uzyskał awans do półfinału Pucharu Polski w futsalu.

W drugiej minucie spotkania Laura Czudzińska wyprowadziła zespół przyjezdnych na prowadzenie. Zawodniczka z Poznania wznowiła grę pod bramką Dominiki Dewickiej zagrała piłkę do Patrycji Szutkowskiej zdołała przebiegnąć całe boisko i strzałem po ziemi pokonać bramkarkę gospodarzy. W 8 minucie meczu Sandra Lichtenstein po akcji z prawej strony boiska zagrała piłkę do Elizy Ostrowska, która z bliskiej odległości pokonała bramkarkę Górzna. Kilka minut później Agata Bała po indywidualnej akcji strzałem pod poprzeczkę zdobyła bramkę kontaktową. W 17 minucie poznanianki podwyższyły na 3:1. Alicja Zając z aut zagrała krótką piłkę do Laury Czudzińskiej, która atomowym strzałem pokonała golkiperkę z Górzna.

Po zmianie stron szybko zmienił się wynik w Hali w Górznie. W 15 sekundzie drugiej odsłony Poznanianki zdobyły kolejną bramkę. Po przechwycie Laury Chudzińskiej przyjezdne przeprowadziły szybki kontratak, który na bramkę zamieniła Zuzanna Sawicka. Kilka sekund później Laura Chudzińska zdobyła kolejną bramkę dla UAM-u i skompletowała swojego hattricka. W 25 minucie meczu Zuzanna Krystkowiak podwyższyła wynik dla Poznania wykorzystując asystę Sandry Lichtenstein. Trzy minuty później akcję Dewicka –  Sutkowska na bramkę zamieniła  Zuzanna Sawicka. Do ostatniego gwizdka więcej bramkę nie zobaczyliśmy i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:1 dla  AZS UAM Poznań.