TME SMS wskakuje na pierwsze miejsce w tabeli

TME SMS Łódź w odróżnieniu do swojego spotkania sprzed tygodnia w Radomiu szybko wziął sprawy w swoje ręce i kontrolował wydarzenia boiskowe. W pierwszej połowie Mistrz Polski zdobyl aż pięć bramek i nie musiał zbytnio forsować tempa w końcowych fragmentach meczu.

Gospodynie szybko chciały zmazać plamę po wpadce w Radomiu i udało się to. Mimo, że pierwsza próba Gabrieli Grzybowskiej nie znalazła drogi to bramki to już w 8. minucie było 1:0 za sprawą Katarzyny Konat. Defensorka TME SMS wykorzystała podanie Dominiki Kopińskiej i z bliskiej odległości wpakowała piłkę do siatki. W 15. minucie Kopińska nieczysto uderzyła w futbolówkę i gdy wydawało się, że nie ma szans na gola w tej akcji nie ma szans to piłka niczym spadający liść spadła na poprzeczkę. Snajperka TME SMS ewidentnie miała pecha, bo minutę później również trafiła w obramowanie bramki. Łodzianki błyskawicznie jednak wyszły na dwubramkowe prowadzenie po precyzyjnym strzale w długi róg Grzybowskiej. W 25. minucie było już 3:0. Klaudia Jedlińska uciekła Martynie Tryce i wyłożyła do Kopińskiej, która wpakowała piłkę z bliska do bramki. Po 30 minutach meczu było 3:3, ale w stosunku bramek do poprzeczek. Tym razem bliska sukcesu była bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Anna Rędzia. Kolejną okazję miała po podaniu Ernestiny Abambili asystująca przy trzecim golu Jedlińska, ale przegrała pojedynek z Natalią Niemaszyk. Skrzydłowa TME SMS dopięła swego chwilę później, kiedy była szybsza od dwóch defensorek Pogoni, a później ominęła bramkarkę i wpakowała piłkę do siatki. W tej połowie padła jeszcze jedna  ramka po trafieniu samobójczym Łucji Tabor. Tym samym podobnie jak we wcześniejszym spotkaniu w Łodzi TME SMS wygrał w pierwszej odsłonie 5:0.

Na początku drugiej połowy mogło być zaskakujące i przynieść pierwszą bramkę Pogoni. Po błędach w defensywie w sytuacji sam na sam była Aleksandra Witczak, ale jak długa wyciągnęła się Oliwia Szperkowska i obroniła. Dalsza część meczu rozgrywała się nadal w większości  na połowie gości, ale TME SMS miał problemy ze zdobywaniem bramek.