fbpx

Będzie kolejna zmiana w składzie reprezentacji Polski!

Nie ma szczęścia trener Miłosz Stępiński. Selekcjoner reprezentacji Polski z konieczności musiał dokonać już jednej zmiany w składzie naszej kadry i okazuje się, że nie jest to jedyna awaryjna roszada w kadrze biało-czerwonych na mecze z Mołdawią i Azerbejdżanem.

Jak przed kilkoma dniami informowaliśmy na zgrupowaniu nie stawi się Karolina Klabis, która uskarża się na uraz barku. Jej miejsce zajęła Anna Palińska z Górnika Łęczna. Stępiński nie będzie mógł skorzystać również z Agnieszki Winczo, która 16 lutego doznała kontuzji w meczu Frauen Bundesligi przeciwko Freiburgowi. Mimo pierwszych optymistycznych diagnoz, uraz stawu skokowego okazał się na tyle poważny, że doświadczonej napastniczki zabraknie w składzie reprezentacji na najbliższe dwa mecze eliminacji Mistrzostw Europy.

Selekcjoner Miłosz Stępiński w rozmowie z portalem „Łączy nas piłka” zdradził, że powołanie w miejsce Winczo wyśle dopiero w przyszłym tygodniu – Chcemy w jej miejsce dowołać zawodniczkę ofensywną do środka pola. Decyzję razem z moim sztabem podejmiemy po weekendowej kolejce Ekstraligi. Szczególnie przyjrzymy się dwóm meczom, na których będziemy obecni: starciu Czarnych Sosnowiec z GKS Katowice oraz spotkaniu SMS Łódź – Górnik Łęczna. W tych drużynach są cztery kandydatki, które były już z nami na zgrupowaniach – zdradził szkoleniowiec biało-czerwonych.

Polki czekają w przyszłym miesiącu dwa ważne mecze. 7 marca na stadionie Polonii Warszawa nasze reprezentantki zmierzą się z Mołdawią, natomiast cztery dni później czeka je wyjazdowa potyczka z Azerbejdżanem.

 

fot. fpf.pt

Other Articles

EkstraligaNewsyReprezentacje
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply