Kolejna piłkarka z Ekstraligi powołana do reprezentacji

13 zawodniczek powołanych z Ekstraligi do reprezentacji Polski to nie jedyne przedstawicielki polskich klubów, które w marcu wystąpią w narodowych barwach. GKS Katowice poinformował, że powołanie do kadry Czarnogóry dostała Nadja Stanović.

20-latka w lipcu trafiła do „GieKSy” na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu z SMS-u Łódź, w którym występowała przez sześć lat. W seniorskiej reprezentacji zadebiutowała w czerwcu 2018 roku, jeszcze jako zawodniczka ekipy z Łodzi. Do tej pory zanotowała w seniorskiej kadrze Czarnogóry 8 spotkań, w których strzeliła 2 bramki.

Stanović na zgrupowaniu drużyny narodowej będzie przebywać od 5 do 12 marca. Najważniejszym jego punktem będzie mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Europy z Irlandią. Czarnogórki nie mają już raczej szans na awans do EURO 2021, bowiem po trzech rozegranych spotkaniach nie mogą się pochwalić choćby jednym punktem w tabeli. W poprzednim starciu z Irlandią, rozegranym we wrześniu podopieczne Mirko Maricia uległy na wyjeździe 0:2. Kadra Czarnogóry w trwających eliminacjach nie strzeliła jeszcze nawet bramki, a Stanović wybiegła w pierwszym składzie we wszystkich trzech meczach.

Znacznie większą reprezentację Ekstraliga będzie miała na zgrupowaniu kadry Słowacji, o czym pisaliśmy niedawno TUTAJ.

 

fot. fscg.me

Inne wiadomości

NewsyPolki za granicąPolskaReprezentacjaReprezentacja A

Dodaj komenntarz