fbpx

Beniaminek Ekstraligi bez licencji!

W związku z negatywną weryfikacją stadionu beniaminek Ekstraligi, TS ROW Rybnik nie otrzymał licencji na grę w przyszłym sezonie na najwyższym szczeblu. Klub ma teraz pięć dni na odwołanie się od decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Śląski klub spodziewał się takiego obrotu spraw, dlatego od razu po poniedziałkowej wizycie komisji licencyjnej rozpoczął pracę nad poszukiwaniami innego stadionu, na którym piłkarki Łukasza Wojtali będą grać swoje domowe mecze. Na pewno nie będzie to stadion w Rybniku-Kamieniu przy ulicy Hotelowej, którego to dotyczyła negatywna ocena przedstawicieli PZPN-u – Po pierwsze nie ma szatni, które powinny tam być gotowe w listopadzie. Na dziś nie ma szans na odbiory przed końcem wakacji. Są zbyt małe trybuny, boisko nie jest oddzielone od publiczności, nie ma bezpiecznych zejść – wyjaśniał powody takiej decyzji prezes Tomasz Kieczka w rozmowie z portalem „nowiny.pl”.

Aktualnie cały czas prowadzone są rozmowy dotyczące wybrania odpowiedniego dla ekstraligowca stadionu. W klubie przekonują, że gra ROW-u na najwyższym poziomie nie jest w żaden sposób zagrożona. Dzisiaj władze beniaminka mają w planach spotkanie z przedstawicielami rybnickiego MOSiR-u w sprawie możliwości gry ROW-u na stadionie w Rybniku-Niedobczycach przy ulicy Górnośląskiej.

Jak informowaliśmy dzisiaj TUTAJ, śląski klub w przypadku nieznalezienia odpowiedniego obiektu w Rybniku, może przystać nawet na propozycję gry w Raciborzu. Zgodnie z dzisiejszym komunikatem, wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych dni.

fot. facebook.com/KKS-Czarni-Sosnowiec

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply