fbpx

Ekstraliga wróci do Raciborza?

Od najbliższego sezonu po raz pierwszy w Ekstralidze obowiązuje proces licencyjny. Pewny otrzymania licencji aktualnie może być jedynie Górnik Łęczna, który musiał do końca czerwca otrzymać od PZPN potwierdzenie możliwości gry w Lidze Mistrzyń. Pozostałe drużyny są obecnie sprawdzane przez przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pierwszą ofiarą nowej rzeczywistości okazał się Mitech Żywiec, który po negatywnej ocenie domowego obiektu podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek centralnych. Problemy ze stadionem ma również beniaminek rozgrywek – TS ROW Rybnik, co jednak w żaden sposób nie zagraża ich przyszłości w Ekstralidze. Przed kilkoma dniami klub poinformował, że stadion w Rybniku-Kamieniu przy ulicy Hotelowej, na którym mistrz południowej I ligi chciał grać swoje mecze, został negatywnie oceniony przez przedstawicieli PZPN-u.

Negatywna ocena obiektu poskutkowała koniecznością poszukiwania stadionu, który mógłby zostać nowym domem piłkarek ROW-u Rybnik. Pierwszym wyborem beniaminka okazał się – co oczywiste – stadion miejski przy ulicy Gliwickiej, na którym jednak grają i trenują żużlowcy, a także piłkarze – Jest nam bardzo trudno upchnąć tam trzeci zespół. Zapoznamy się z raportem przygotowanym przez PZPN i będziemy szukać innego obiektu w Rybniku, na którym piłkarki TS ROW mogłyby grać – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” dyrektor rybnickiego MOSiR-u Rafał Tymusz.

Gdyby jednak nie udało się beniaminkowi Ekstraligi znaleźć w swoim mieście żadnego odpowiadającego wymaganiom PZPN obiektu, z pomocą może im przyjść oddalony o niecałe 30 kilometrów Racibórz. Portal „nowiny.pl” poinformował, że wiceprezydent tego miasta Michał Fita zapytany o możliwość gry ROW-u na stadionie OSiR Racibórz potwierdził prowadzone w tym temacie rozmowy oraz odparł, że miasto popiera pomysł gry beniaminka na byłym stadionie nieistniejącej już legendarnej Unii Racibórz, która w latach 2009-2013 nieprzerwanie sięgała po mistrzostwo Polski.

Na chwilę obecną pewne jest, że TS ROW Rybnik spełnił większość warunków licencyjnych, wobec czego na pewno wystartuje w nowym sezonie Ekstraligi. Jedynym wyjątkiem jest właśnie kwestia domowego obiektu beniaminka, a rozwiązanie tej sprawy powinniśmy poznać niebawem. Nowy sezon Ekstraligi startuje w weekend 8-9 sierpnia.

 

fot. facebook.com/KKS-Czarni-Sosnowiec

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply