Bielawianka nadal w grze o utrzymanie

Bielawianka Bielawa zdecydowanie poprawiła swoją sytuację w walce o utrzymanie, ponieważ pokonała w bezpośrednim meczu rezerwy UKS SMS. Drużyna z Dolnego Śląska zrównała się w tabeli z zespołem z Łodzi.

Na początku meczu bliższa zdobycia bramki była Bielawianka. Najpierw po niepewnej interwencji Patrycji Banach okazję miała Sonia Nierychło, ale jej próba przelobowania bramkarki była nieudana. Chwilę później tuż nad poprzeczką z rzutu wolnego uderzyła Katarzyna Kubik. W 11. minucie bramkę po ładnym strzale zza pola karnego na prowadzenie wyprowadziła drużynę UKS SMS II Klaudia Maciejko. Przyjezdne odpowiedziały szybko, bo dziewięć minut później za sprawą Karoliny Tylak, która w sytuacji sam na sam pokonała Banach. W 24. minucie było już 1:2. Tylak miała zbyt dużo swobody i wyłożyła piłkę do Zuzanny Kruk, która dobiła piłkę do pustej siatki. W 34. minucie po rzucie wolnym i dośrodkowaniu mogło być wyrównanie, ale Magdalena Dąbrowska chybiła. W 41. minucie rezerwy SMS dopięły swego. Bardzo ładne podanie po ziemi pozwoliło Gabrieli Fesinger znaleźć się w dobrej pozycji strzeleckiej. Zawodniczka występująca również w rozgrywkach CLJ U-17 wykorzystała okazję i popisała się świetnym strzałem w okienko.

Już na początku drugiej połowy mogło być 2:3, ale Zuzanna Kruk przegrała pojedynek sam na sam z Banach. W 53. minucie Maciejko mogła zdobyć swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, ale uderzyła obok bramki. W 60. minucie Bielawianka ponownie wyszła na prowadzenie. Kolejną bramkę również strzelił zespół z Bielawy, a konkretnie Katarzyna Brzeska. W 88. minucie kropkę nad i powinna postawić Brzeska, ale nie trafiła do pustej bramki. W odpowiedzi gola dającego nadzieję zdobyła Natalia Rohn, ale czasu na wyrównanie już nie było i Bielawianka wygrała 3:4.