Blisko 700 osób na pierwszym meczu w Szczecinie. Pogoń uległa Jagiellonkom

To było piłkarskie święto przy ul. Karłowicza w Szczecinie. Przy komplecie blisko siedmiuset osób Pogoń Szczecin uległa AZS UJ Kraków 1:2, czym lekko to święto zaburzyła.

Przy Hymnie “Portowców” odśpiewanym przez blisko 700 osób, mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Pogoni Szczecin. Podopieczne Roberta Dymkowskiego już w 6. minucie mogły objąć prowadzenie po próbie Martyny Brodzik, ale strzał był minimalnie chybiony.

Później mecz się wyrównał, a do swoich szans dochodziły także podopieczne Krzysztofa Kroka. Najlepszą okazję miała Katarzyna Daleszczyk w 21. minucie. Piłka dośrodkowana z rzutu rożnego spadła na jej głowę, ale po uderzeniu minęła słupek o milimetry. Kolejne dośrodkowania AZS-u przyniosły kolejne szanse na gole. Ta odpowiednia nadarzyła się w 29. minucie. Po wrzutce z prawej strony zrobił się tłok w polu karnym, najlepiej w nim odnalazła się Gabriela Gębica, która skierowała piłkę do bramki Natalii Radkiewicz.

Z początkiem drugiej połowy Weronika Smaza sprawdziła reakcje Natalii Radkiewicz w bramce, ale ta druga nie dała się zaskoczyć. Gdy zegar wskazywał 60. minutę, piłkę tuż przed polem karnym otrzymała Roksana Ratajczyk, ale ostatnie faza strzału nie odbyła się po myśli piłkarki Roberta Dymkowskiego.

W 79. minucie Karolinę Klabis precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonała Emilia Zdunek i tym samym zapisała się na kartach historii Pogoni Szczecin jako pierwsza strzelczyni gola w domowym meczu w “Bordowo-Granatowych” barwach.

Radość zgromadzonych kibiców trwała raptem niewiele ponad 60 sekund. Strzałem z okolicy pola karnego popisała się wprowadzona chwilę wcześniej Julia Dyśkowska i przy asyście słupka strzeliła fenomenalnego gola, który ten mecz zakończył.

W kolejce numer trzy, Pogoń podejmie u siebie katowicką GieKSę. Jagiellonki natomiast zagrają przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna. Przyszły tydzień to jednocześnie ostatnia kolejka przed przerwą na mecze reprezentacji.

[Ocena sędzi] (4)  początek meczu w naszej ocenie lekko spięta była pani Michalina Diakow, co spowodowało złą decyzję odnośnie braku faulu. Decyzja jednak nie miała wpływu na wynik, więc będziemy pobłażliwi. W drugiej połowie płynnie prowadzony mecz, bez większych “wpadek” które mogłyby wypaczyć wynik spotkania. Ocena wyjściowa cztery, pozostaje w naszej opinii jako dobra.