Łodzianki wygrywają w meczu o trzecie miejsce

Po pierwszym przegranym spotkaniu z RSCA Women nasz przedstawiciel w eliminacjach Ligi Mistrzyń mierzył się w meczu o trzecie miejsce z Gintrą Universitetas. Mimo bezbarwnej pierwszej połowy i braku drużyny przeważającej w spotkaniu Łodzianki dopięły swego w drugiej odsłonie i kontrolując wydarzenia na boisku pokonały zespół litewski 0:1.

Pierwsze minuty spotkania nie obfitowały w dużo sytuacji podbramkowych. W 18. minucie z bocznej strefy dogrywała Vivian Ikechukwu, a Oliwia Szperkowska odbiła piłkę przed siebie. Do piłki dopadła Koku Oluwadamilola i gdyby nie zatrzymanie akcji przez defensorki TME SMS mielibyśmy bramkę. W grze obu drużyn widać było sporo niedokładności i nie pomagało to w kreowaniu sobie stuprocentowych okazji. W 34. minucie po wymianie kilku celnych podań Ikechukwu mogła wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale uderzyła obok bramki Szperkowskiej. Cztery minuty później najlepszą okazję do zdobycia bramki w tej połowie miał TME SMS Łódź. Gabriela Grzybowska zagrała twardo, ale czysto i odebrała piłkę Hannie Debose. Po wymianie podań z Dominiką Kopińską znalazła się w sytuacji sam na sam z Madison Abigail Less i trafiła w poprzeczkę. Ta sytuacja sprawiła, że polski zespół ruszył śmielej do ataku, a efektem tego była sytuacja Kopińskiej, której uderzenie wyłapała bramkarka Gintry.

Po zmianie stron w TME SMS było widać powiew świeżości za sprawą wprowadzonych zawodniczek. W 51. minucie Klaudia Jedlińska ominęła Avizę Shennon i znalazła się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, lecz piłka po jej uderzeniu powędrowała obok bramki Less. Dwie minuty później Łodzianki dopięły swego. Grzybowska wypatrzyła Annę Rędzię, a ta z kilkunastu metrów pokonała bramkarkę Gintry. W 77. minucie Jedlińska zabawiła się z defensorkami w pobliżu bramki litewskiego zespołu, ale kiedy oddała strzał to zablokowała go Less. Pod koniec spotkania mieliśmy jeszcze kilka okazji z obu stron, ale nie były one godne odnotowania. Łodzianki czekały na zakończenie spotkania i chciały dowieźć wynik do końca co ostatecznie im się udało.