Bramka Ewy Pajor, Wolfsburg coraz bliżej mistrzostwa!

VfL Wolfsburg znakomicie spisuje się po powrocie do gry. Mistrzynie Niemiec są coraz bliżej obrony tytułu, a kolejnym krokiem w stronę trofeum jest dzisiejsza ligowa wygrana 5:1 z FFC Frankfurt, w której swój strzelecki dorobek powiększyła Ewa Pajor.

Reprezentantka Polski rozpoczęła mecz 18. kolejki Frauen Bundesligi w wyjściowym składzie. Już do przerwy Wolfsburg pewnie prowadził 3:0 po trafieniach Alexandry Popp, Fridoliny Rolfö oraz Svenji Huth. Pajor natomiast kontynuowała strzelanie po zmianie stron, piłkę w siatce umieszczając w 51. minucie. Dla 23-letniej napastniczki to czternaste ligowe trafienie w tym sezonie.

Przyjezdne stać było w tym pojedynku tylko na honorowego gola autorstwa Laury Freigang, jednak ostatnie słowo i tak należało do „Wilczyc”. Wynik bramką z 69. minuty ustaliła Huth. Ewa Pajor plac gry opuściła dziesięć minut później, a jej miejsce zajęła Cláudia Neto.

Wolfsburg cały czas jest liderem niemieckiej ekstraklasy, na chwilę obecną mając 11 punktów przewagi nad Bayernem Monachium, który w tej serii gier zmierzy się jutro z Turbine Poczdam Małgorzaty Mesjasz.