Bramka Pajor i tylko remis w pierwszym starciu z Kanonierkami

Rozgrywane na Volkswagena Arena pierwsze spotkanie półfinału Ligi Mistrzyń pomiędzy Wolfsburgiem a Arsenalem zakończyło się remisem 2:2. Ewa Pajor otworzyła wynik spotkania i z w sumie zdobytymi 8 bramkami jest liderką w klasyfikacji najlepszych strzelczyń tegorocznej edycji rozgrywek.

Gospodynie miały szansę na szybkie objęcie prowadzenie, kiedy w 3’ Sveindís Jane Jónsdóttir otrzymała długie podanie z obrony, ale Manuela Zinsberger w porę wyszła z bramki i ubiegła zawodniczkę. Wolfsburg stosując wysoki pressing i długo rozgrywając piłkę starał się utrzymać grę na połowie rywalek, natomiast Arsenal liczył na błąd w środku pola i wyprowadzenie szybkiej kontry. W 19’ Lynn Wilms długim przerzutem dograła piłkę do Sveindís Jane Jónsdóttir, która w odpowiednim momencie podała ją do wbiegającej w pole karne Ewy Pajor, a polska napastniczka posłała ją wprost do bramki dając prowadzenie Wolfsburgowi. Pięć minut później obrona Arsenalu wręcz podarowała drugą bramkę Wilczycom, po tym jak po wznowieniu gry przez bramkarkę piłkę otrzymała Rafaelle Souza. Obrończyni Kanonierek skierowała piłkę powrotem do nieprzygotowanej Jennifer Beattie, która nie miała szans jej sięgnąć, a piłkę przejęła Sveindís Jane Jónsdóttir, która z niewielkiej odległości bez problemów pokonała również zaskoczoną zaistniałą sytuacją Manuelę Zinsberger. Reprezentantka Islandii miała kolejną szansę na bramkę w 27’ po tym, jak otrzymała piłkę od Svenji Huth, ale po oddaniu strzału piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Ostatnie 5 minut 1. połowy należało do Kanonierek. W 42’ niezłe dogranie od Steph Catley otrzymała Stina Blackstenius, ale nie zdołała opaonować piłki, która opuściła boisko. Po chwili Arsenal wywalczył rzut rożny, z narożnika boiska piłkę dośrodkowywała Steph Catley, dogrywając ją wprost do Rafaelle Souzy, która strzałem głową umieściła ją w bramce. W doliczonym już czasie Wolfsburg miał szansę na odpowiedź, kiedy w polu karnym Kanonierek Sveindís Jane Jónsdóttir po krótkim dryblingu oddała strzał, ale był on niecelny.

Po przerwie to Arsenal nieco lepiej radził sobie w ofensywie, częściej rozgrywając piłkę na połowie rywalek. Z kolei w znajdująca się na lewym skrzydle 66’ Sveindís Jane Jónsdóttir podała do Tabei Waßmuth, która oddała strzał z woleja, ale nie trafiła w bramkę. W 69’ Kanonierkom udało się doprowadzić do wyrównania. Po podaniu Lotte Wubben-Moy, piłkę otrzymała Victoria Pelova, by po wtargnięciu w pole karne kapitalnie wystawić piłkę Stinie Blackstenius, która oddała strzał niemal do pustej bramki.W 80’ gospodynie miały szansę na odzyskanie prowadzenia, gdy z prawego skrzydła piłkę dogrywała Lynn Wilms, podając do Jill Roord, która następnie oddała strzał, ale piłka potoczyła się tuż obok słupka.

Ewa Pajor rozegrała pełne spotkanie, natomiast Katarzyna Kiedrzynek spędziła mecz na ławce rezerwowych.