foto: www.vfl-wolfsburg.de

VfL Wolfsburg po wysokim zwycięstwie z 1. FC Nürnberg melduje się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Wilczyce trafiały do bramki rywalek aż sześciokrotnie z zachowaniem czystego konta, a jedno z trafień zdobyła Ewa Pajor.

Wynik ekipie z Wolfsburga udało się otworzyć dopiero w 32’. Po dośrodkowaniu Felicitas Rauch pierwszą bramkę strzałem głową zdobyła Jill Roord, obijając piłkę o słupek. Kolejną kapitalną szansę na bramkę Wilczyce miały w 37’ kiedy na lewym skrzydle w pole karne Norymbergi z piłką wdarła się Ewa Pajor, ale ostatecznie polska napastniczka nie zdecydowała się na strzał i odegrała do Svenji Huth, której strzał został zablokowany. Drugą bramkę drużynie z Wolfsburga udało się zdobyć w 41’. Piłkę w pole karne ponownie dogrywała Felicitas Rauch, ale tym razem podanie trafiło do Ewy Pajor, która odegrała do dobrze ustawionej Jill Roord i po chwili piłka wylądowała w bramce. Tuż przed przerwą trzecią bramkę dla Wolfsburga zdobyła polska napastniczka. Po nieudanym wznowieniu z własnej bramki przez Norymbergę, piłkę przejęła Sveindis Jane Jónsdóttir, by następnie podać do Ewy Pajor, która nie myląc się umieściła piłkę w bramce.

Po przerwie prowadzenie Wilczycom udało się jeszcze podwyższyć w 76’. Po dośrodkowaniu Lynn Wilms w kierunku Pauline Bremer, napastniczka gości nie zdołała skierować piłki do bramki, ale niefortunna interwencja obrończyni Norymbergii doprowadziła do bramki samobójczej. Piątą bramkę dla Wolfsburga w 80’ po akcji z rzutu rożnego zdobyła Sveindis Jane Jónsdóttir. Wynik spotkania w samej końcówce meczu ustaliła Pauline Bremer.

DFB Pokal  – 1/8 Finału
1. FC Nürnberg – VfL Wolfsburg 0:6 (1:0)
Roord 32’, 41’, Pajor 44’, Führlein 76’ (S.), Jónsdóttir 80’, Bremer 90’

Norymberga: Paulick – Salfelder, Thöle, Bogenschütz, May, Lein, Felix (89‘ Schneider), Kusch (70‘ Führlein), Richert, Mühlemann (83‘ Hein), Fournier (89‘ Leske)

Wolfsburg: Frohms –  Wolter (62‘ Wedemeyer), Hegering, Janssen, Rauch (71‘ Wilms), Demann, Lattwein (46‘ Starke), Huth (77‘ Waßmuth), Roord, Jonsdottir, Pajor (46‘ Bremer)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here