Grała Futsalowa Ekstraliga. Podsumowanie weekendu

W trzeciej kolejce ligowej Ekstraligi Futsalu padło aż 43 gole. Najciekawiej było w Gdańsku, gdzie Nowy Świt Górzno wydarł wręcz zwycięstwo gospodyniom. Na południu kryzys dosięga LKS Rolnik Głogówek.

Północna grupa Ekstraligi to z reguły dominacja AZS UAM Poznań. W tym sezonie jednak poznanianki grają przeciętnie, choć w Warszawie pozostawiły dobre wrażenie, aplikując Uniwersytetowi Warszawskiemu 6. goli.

W stolicy dobrze zaprezentowały się także futsalistki Pogoni Tczew. Zaledwie po 6. minutach gry prowadził 4:0 i mogły tylko kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie zaaplikowały warszawskiemu AWF-owi aż osiem goli.

Najciekawiej było w Gdańsku. Dobra pierwszą połowę zaliczyły futsaliski znad morza. Jednak piąty bieg w drugich 20. minutach podopiecznych Grzegorza Bały udowodniły, że w tym sezonie trzeba liczyć się z nimi do ostatniego gwizdka sędziego.

Komplet wyników gr. Północnej:
KU UW Warszawa – AZS UAM Poznań 3:6
Sterbicka 27′, Jarzyna 37′, 39′ – Fronczak 6′, Klueczka 19′, Wojtkowiak 22′, Lichtenstein 28′, Sawicka 31′, Sutkowska 37′

AZS AWF Warszawa – Pogoń Dekpol Tczew 1:8
Glinka 36′ – Sobal 3′, 6′, Okońewska 3′, 28′, Nowak 5′, Ejzel 23′, 35′, Tabor 25′

AZS UG Gdańsk – Górzno Nowy Świt 4:5
Stasiulewicz 1′, Urbanowicz 12′, Jaskółka 17′, Pawłowska 22′ – Kozłowska 8′, 22′, 27′, Polewska 25′, Marciszewska 29′

Futsal Ekstraliga – Północ

Na południu pogłębia się kryzys Rolnika Głogówek. Ekipa zalicza mocny zjazd na piłkarskiej mapie Polski i ratunkiem miały być rozgrywki futsalu. Niestety rzeczywistość brutalnie weryfikuje ich poczynania.

W Słomnikach pachniało sensacją. Respekt prowadził do przerwy 2:1 i tylko dziewczyny z Myślenic wiedzą co stało się w drugiej odsłonie meczu. Trener Kusia musiał mocno w szatni tąpnąć dziewczynami i Słomniczanka w drugiej odsłonie wręcz rozbiła przyjezdne, aplikują im tylko w tej części gry cztery gole.

W Bielsku ponownie skutecznością błysnęła Sarapata, zdecydowana liderka zespołu z Wierzbna niestety niemal w pojedynkę nie wiele może zdziałać, a aspirujące do końcowego triumfu bielszczanki wykorzystały wąską ławkę gości i urządziły na Startowej 13, prawdziwy popis strzelecki.

Tabela tej części Ekstraligi mocno się krystalizuje i pokazuje miejsce w szeregu każdej ekipie.

Komplet wyników gr. Południowej:
LKS Rolnik Głogówek – AZS UJ Kraków 0:1
Derda ?’

Słomniczanka Słomniki – Respekt Myślenice 5:2
Sobolewska 19′, 25′, Juszczak 25′, Basta 33′, Włodarczyk 33′ – Topa 9′,  Węglarz 11′

BTS Rekord Bielsko-Biała – Wierzbowianka Wierzbno 6:2
Kubaszek 9′, 30′, Chóras 19′, 34′, Cygan 35′, Pietrzyk 39′ – Sarapata 15′, Błatoń 17′

Futsal Ekstraliga – Południe

Za tydzień kolejna seria spotkań:
Górzno Nowy Świt – Pogoń Dekpol Tczew (26/11 g.17:00)
AZS AWF Warszawa – AZS UAM Poznań (27/11 g.11:00)
AZS UG Gdańsk – AZS UW Warszawa (27/11 g.17:00)
AZS UJ Kraków – Słomniczanka Słomniki (26/11 g.19:30)
Wierzbowianka Wierzbno – Respekt Myślenice (27/11 g.15:00)

*mecz Rekord Bielsko-Biała - LKS Rolnik Głogówek w ramach 4 kolejki odbędzie się 16 grudnia