Bramki Kohut zrobiły różnicę

Piłkarki Skry Częstochowa szybko zrehabilitowały się za wysoką porażkę na wlasnym boisku ze Stomilankami Olsztyn. Zespół trenera Patryka Mrugacza pokonał dziś 1:3 rezerwy łódzkiego SMS-u. Wygrana mogła być okazalsza, ale przyjezdne obiły poprzeczkę, a także nie wykorzystały rzutu karnego.

Jedną z pierwszych godnych odnotowania akcji miały gospodynie, a konkretnie Oliwia Domin, której strzał obroniła osiemnastolatka Oliwia Młynek. W odpowiedzi kapitan zespołu z Częstochowy, czyli Justyna Matusiak uderzyła w poprzeczkę. Chwilę później Patrycja Lipińska sfaulowała w polu karnym zawodniczka gości i Matusiak miała kolejną okazję do zdobycia bramki. Na jej drodze stanęła jednak Patrycja Banach i wyłapała ten strzał. Pierwsza połowa mimo kilku dogodnych okazji zakończyła się bezbramkowym remisem.

Jako pierwsze ze zdobycia gola cieszyły się Łodzianki. Zuzanna Bartha zdecydowała się uderzyć pod poprzeczkę z rzutu wolnego co sprawiło sporo problemów bramkarce Młynek, która nie przejęła piłki. Po chwili znalazła się przy niej Lipińska i umieściła piłkę w siatce. Skra nie zamierzała odpuszczać i szybko wyrównała za sprawą Svitlany Kohut, która zdobyła bramkę głową po dograniu z rzutu wolnego. W 73. minucie było już 1:2, bo mimo poprzeczki po strzale rezerwowej Natalii Liczko w odpowiednim miejscu i czasie znalazła się Kohut i wykończyła akcję. Łodzianki próbowały jeszcze wyrównać, ale nie miały do tego zbyt wielu okazji. Skra natomiast zamknęła mecz w doliczonym czasie gry, kiedy po kontrze bramkę zdobyła Liczko.