fbpx

Była juniorska reprezentantka Polski zmieniła klub w Niemczech

Po trzech latach spędzonych w Borussii Mönchengladbach, Michelle Biskup postanowiła zmienić otoczenie. Była juniorska reprezentantka Polski związała się tego lata z 1. FFC Recklinghausen.

20-latka nie mogła w ostatnim czasie liczyć na regularną grę w ekipie “Źrebaków”, choć początek w Mönchengladbach miała obiecujący. Dwa pierwsze sezony wszechstronna atakująca skończyła dwukrotnie z 12 występami w 2. Bundeslidze. Minioną kampanię Borussia spędziła już jednak na trzecim poziomie rozgrywkowym. Wychowana za naszą zachodnią granicą Polka na boisku pojawiła się tylko raz. W poszukiwaniu regularnej gry Michelle Biskup postanowiła zatem zmienić barwy klubowe.

Urodzona na początku 2002 roku piłkarka, oficjalnie została zaprezentowana tego lata jako nowa zawodniczka 1. FFC Recklinghausen. Nowy zespół młodej Polki występuje dokładnie na tym samym poziomie, co jej dotychczasowy pracodawca. “Niebiesko-Białe” grają ponadto w tej samej grupie. Miniony sezon ekipa z Nadrenii Północnej-Westfalii zakończyła na 10. miejscu w tabeli Regionalligi West. Nowe rozgrywki ekipa z Recklinghausen zainauguruje natomiast 28 września wyjazdowym starciem z beniaminkiem rozgrywek, 1. FC Mönchengladbach.

Michelle Biskup została przez skauting PZPN wypatrzona jeszcze kiedy grała w juniorkach FC Köln. 20-letnia obecnie piłkarka może się pochwalić 8 meczami o punkty w barwach reprezentacji Polski U-17. Pod wodzą Niny Patalon, która obecnie prowadzi seniorską kadrę Biało-Czerwonych, Biskup grała między innymi w finałach Mistrzostw Europy do lat 17. Nowa zawodniczka 1. FFC Recklinghausen wystąpiła we wszystkich trzech meczach, dwa z nich rozpoczynając ponadto w podstawowym składzie. Młode Polki udział w tamtym turnieju zakończyły już na etapie fazy grupowej. Remisy 2:2 z Anglią i 0:0 z Włochami oraz dotkliwa porażka 0:5 z Hiszpanią dały im ostatnie miejsce w grupie B. Michelle Biskup pięciokrotnie zagrała też w eliminacjach następnych Mistrzostw Europy U-17, na które nasze rodaczki się już nie zakwalifikowały.

Obecnie 20-letnia zawodniczka, z Orzełkiem na piersi grała w jednym zespole z takimi piłkarkami jak choćby Natalia Padilla-Bidas, Adriana Achcińska, czy Kinga Kozak. Wszystkie trzy robią obecnie kariery w zagranicznych klubach. Biskup natomiast skupiać się będzie teraz na występach w trzeciej lidze niemieckiej.

Other Articles

Leave a Reply