Dzień piłkarskich sensacji – trzeci dzień mistrzostw świata U-20

Trzeci dzień rywalizacji na mistrzostwach świata w Kostaryce był dniem piłkarskich sensacji. Nigeryjki pokonały faworyzowaną Francję 1:0, a Koreanki pokonały Kanadyjki 2:0.

W spotkaniu Francuzek z Nigeryjkami Les Bleus były murowanym faworytem. Ku zdziwieniu wszystkich przybyszki z Afryki zdominowały spotkanie sensacyjnie wygrywając 1:0 po bramce Flourish Chioma Sabastine w 85. minucie spotkania.

Mistrzostwa świata do lat 20. grupa C 1 z 3

Nigeria – Francja (0:0) 1:0

Sabastine 85′ (NIG)

Nigeria: Oyono – Imuran, Oshobukola, Demehin, Alani – Amoo – Sabastine (Okpe 87′), Abiodun (Olise 87′), Oyenezide,  Jerry (Okwuchuwku 69′) – Idoko.

Trener: C. D Musa

Francja: Potiteau – Sombath (Hocine 89′), Samoura, Kemojou, Le Guilly – Fazer, Hoeltzel – Hourte (Traore 27′), Sylla (Nasi 56′), Desbonne – Mbakem-Niaro (Sangare 89′).

Trener: S. Haziraj

W drugim spotkaniu dnia na kibiców czekała kolejna piłkarska niespodzianka. W starciu Koreanek z Kanadyjkami po bardzo wyrównanej pierwszej połowie w drugiej części meczu Brooklyn Jean Cournall strzeliła bramkę w 53. minucie … jednak nie do tej bramki, co trzeba. Za ciosem poszła Korea, dla której w 62. minucie a 2:0 strzeliła Hae-Yoon Moon.

Korea Południowa – Kanada (0:0) 2:0

Cournall 53′ (GS), Moon 62′ (KOR)

Korea Południowa: Kim – Han, Moon, Lee, Bin (Lee 70′) – Bae (Kim 90+1′), Kim, Lee (Kim 87′) – Chun, Go (Lee 87′), Jeon (Go 46′).

Trener: I Hwang

Kanada: Karpenko – Counrnall (Tse 77′), Basette, Rose, Pante (Melenhorst 76′)- Burns, Walk, Awujo – Novak, Grand-Clavijo (Jourde 62′), Smith (Ward 54′).

Trener: C. Tye

Wszystkie spotkania turnieju można oglądać za pośrednictwem kanału FIFATV na platformie YouTube.