Cenne zwycięstwo na trudnym terenie. Mecz walki w Bydgoszczy

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie miało miejsce w Bydgoszczy. Miejscowy Sportis KKP musiał zdobyć komplet punktów, gdyż na wiosnę jeszcze nie punktował. Trapiony kontuzjami Śląsk Wrocław również potrzebował wygranej.

Lepiej w mecz weszły podopieczne Piotra Jagieły które już w jedenastej minucie objęły prowadzenie. Po składnej akcji całego zespołu na strzał zdecydowała się Natalia Kulig i nie dała żadnych szans Monice Walaszek. Jakby złych wydarzeń było mało już w 26. minucie boisko z powodu urazu musiała opuścić kapitan bydgoskiego klubu, Klaudia Olejniczak. W 34. minucie rewelacyjną akcję na wyrównanie miał Sportis. Karolina Majda wpadła w pole karne Śląska, zwodem zgubiła obrończynie, wyłożyła piłkę Aleksandrze Stasiak, lecz ta druga z bliska nie trafiła w bramkę. W 45. minucie do nieprawdopodobnej sytuacji doszło w środkowej strefie boiska. Karolina Majda walczyła z jedną z wrocławianek o piłkę i była faulowana. Prowadząca to spotkanie Joanna Pazdecka stwierdziła, że najlepiej będzie ukarać zawodniczkę faulowaną, w tym przypadku Majdę, i pokazała zawodniczce żółtą kartkę. A że była to druga żółta kartka Majdy, więc napastniczka bydgoskiego klubu musiała udać się do szatni.

Druga połowa nie była porywającym widowiskiem. Strzałów i klarownych akcji było jak na lekarstwo. Grające w osłabieniu bydgoszczanki próbowały doprowadzić do remisu, ale świetnie spisywała się defensywa Śląska. W 90. minucie Katarzyna Białoszewska ustala wynik spotkania na 2:0 wykorzystując pogubienie się obrończyń Sportisu. Śląsk zgarnął trzy punkty, bardzo ważne dla układu tabeli. Bydgoszczanki będą musiały szukać szczęścia w kolejnych spotkaniach