UW zwycięża w barażach i pozostaje w Ekstralidze

W rewanżowym spotkaniu baraży o Ekstraligę futsalu, w grupie północnej, KU AZS Uniwersytet Warszawski zwyciężył z zespołem SGGW Warszawa 5:3 i tym samym utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywek kobiecego futsalu. Walka trwała do ostatnich sekund, a Rolniczkom zabrakło naprawdę niewiele, by znaleźć się wśród sześciu zespołów grupy północnej.

Akademiczki chcąc jak najprędzej odrobić stratę z pierwszego spotkania od razu przejęły inicjatywę, ale pierwszy groźny strzał w meczu padł ze strony SGGW. W 3’ po przechwycie piłki przez Weronikę Bekker  zawodniczka natychmiast oddała strzał trafiając w słupek. Chwilę później to gospodynie celebrowały zdobycie pierwszej bramki, kiedy po dograniu Emilii Jarzyny z okolic narożnika boiska, piłkę otrzymała Ada Bartosiewicz, która sprytnym uderzeniem umieściła piłkę w bramce. W kolejnej minucie Agnieszka Gołębiowska, będąca w posiadaniu piłki na prawym skrzydle, oddała kapitalne uderzenie posyłając piłkę w sam narożnik bramki i tym samym podwyższyła prowadzenie na 2:0, które zapewniało utrzymanie w Ekstralidze. W tym momencie o czas poprosił trener SGGW, Paweł Szymańczuk. Po wznowieniu gry mecz stał się bardziej wyrównany i oba zespoły przeprowadzały ataki na bramkę rywalek, jednak wynik przez dłuższy czas nie ulegał zmianie dzięki ofiarnym interwencjom zawodniczek z pola obu drużyn oraz świetnym paradom bramkarek – Natalii Betlińskiej w SGGW i Zuzanny Nikisz w UW. Przełom nastąpił w 18’ gdy z prawego skrzydła strzał na bramkę Akademiczek oddała Eliza Stawicka zdobywając bramkę dla SGGW i doprowadzając do remisu w dwumeczu. Nie wiele zabrakło, by po chwili zespół gości zdobył kolejną bramkę po fatalnym wznowieniu gry przez drużynę Uniwersytetu, kiedy po przechwycie w środku boiska uderzenie na bramkę gospodyń oddała Barbara Łoniewska, ale jej strzał został obroniony. Na 30 sekund przed końcem połowy Rolniczkom udało się jeszcze wywalczyć rzut wolny po tym, jak faulowana była Aleksandra Ogonowska. Ostatecznie strzał po krótkim rozegraniu oddała Agata Kucharska, ale po tej próbie piłka trafiła wprost w ręce Zuzanny Nikisz.

W pierwszych minutach po przerwie to SGGW przejęło inicjatywę. Pierwszą próbę strzału w wykonaniu Natalii Matuszewskiej obroniła Zuzanna Nikisz, ale chwilę później bramkarka UW skapitulowała po strzale Elizy Stawickiej, która zdobyła drugą bramkę dla Rolniczek. By myśleć o pozostaniu w Ekstralidze UW musiało gonić wynik i w 27’, po otrzymaniu świetnego dogrania,

Kornelia Bińczyk zdobyła bramkę na 3:2 dla UW, doprowadzając do remisu w dwumeczu. Jednak euforia w zespole gospodyń nie trwała zbyt długo, gdyż w 30’, po otrzymaniu dogrania z rogu boiska, Izabela Konobrodzka mocnym uderzeniem umieściła piłkę w bramce Uniwersytetu. W 34’ UW miało szansę na bramkę, ale po dwóch wcześniejszych obronionych próbach zawodniczek, strzał ponad bramkę oddała Kornelia Bińczyk. Z kolei chwilę później SGGW miało okazję, by znacznie utrudnić sytuację gospodyń, kiedy przy grze UW bramkarką na połowie, w posiadaniu piłki znalazła się Agata Kucharska mając przed sobą pustą bramkę, ale ostatecznie po oddanym strzale z dystansu nie zdołała do niej trafić. Jeszcze w tej samej minucie zespół Uniwersytetu zdołał odzyskać prowadzenie po strzale Emilii Jarzyny, która uderzała niemal na pustą bramkę po tym, jak Natalia Betlińska wybiegła w stronę narożnika boiska, by udaremnić strzał z ostrego kąta. Po straconej bramce o czas ponownie poprosił trener SGGW. W 38’ po dograniu Mai Rębiś z autu, Emilia Jarzyna finezyjnym zagraniem piętką zdobyła swoją drugą bramkę, doprowadzając do wyniku promującego UW w walce o miejsce w Ekstralidze futsalu. SGGW nie mając nic do stracenia rozpoczęło grę z lotnym bramkarzem. Po atakach i przejęciu piłki przez Uniwersytet, Zuzanna Nikisz dwukrotnie próbowała uderzenia z okolic własnego pola karnego na bramkę rywalek, ale przy obu strzałach piłka minęła bramkę i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3, a cały dwumecz 7:6, zapewniając UW pozostanie w Ekstralidze Futsalu Kobiet.