Cenne zwycięstwo UKS SMS II

Piłkarki UKS SMS II poszły śladem Checzu Gdynia i zdobyły bardzo ważne punkty, które przybliżyły je do utrzymania. Zespół trenera Sebastiana Papisa pokonał 2:0 wyżej notowaną Polonię Środa Wielkopolska.

W 9. minucie bliska zdobycia bramki była Magdalena Dąbrowska, której strzał nogami na rzut rożny wybiła Magdalena Mądra. Ten mecz nie obfitował w dużo sytuacji podbramkowych i mecz rozgrywał się głównie w środku pola. Wobec tego Oliwia Domin zdecydowała się na strzał z dystansu i o mały włos nie zdobyła bramki, bo piłka zatrzymała się na poprzeczce. Rywalki nie pozostawały dłużne i gdyby nie fantastyczna postawa Natalii Skiby, która wykazała się refleksem i odbiła piłkę nogą. Minutę później było 1:0, a niewykorzystana sytuacja się zemściła. Bramkę podobnej urody jak wczorajsza w Krakowie (strzelając po ziemi) zdobyła Dąbrowska.

W 52. minucie na strzał z dystansu zdecydowała się Julia Drożak, ale na posterunku była Skiba. Po godzinie gry łodzianki podwyższyły prowadzenie.po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji, w której wymieniły kilka celnych podań. Całość zwieńczyła celnym strzałem Oliwia Baldyga. W 80. minucie z dystansu uderzyła Julia Drożak, ale piłka poleciała obok słupka.