Pewne zwycięstwo Stomilanek w Ząbkach

Stomilanki Olsztyn pokonały na wyjeździe Ząbkovie Ząbki 5:2 i uczyniły kolejny krok w drodze do Orlen Ekstraligi.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego objęły prowadzenie po bramce Esther Sunday w osiemnastej minucie spotkania. Po dwóch kwadransach lider Orlen I Ligi prowadził 2:0, a piłkę w bramce rywalek umieściła Kamila Osajkowska. Przed przerwą zespół z Warmii i Mazur dołożył kolejną bramkę i schodził na przerwę prowadząc 3:0.

W drugich 45. minutach Stomilanki podwyższył prowadzenie za sprawą Poli Olender, która na boisku pojawiła się po przerwie zmieniając Sunday. Na gola przyjezdnych szybko odpowiedziały gospodynie jednak po chwili Gabriela Kędzia zdobyła piątą bramkę dla swojego zespołu. Ząbkovia odpowiedziała golem w końcówce i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Stomilanek.

Ząbkovia Ząbki – Stomilanki Olsztyn 2:5 (0:3)
Kotowicz 51′, Piskorz 82′ – Sunday 18′, Osajkowska 30′, Rosiak 42′, Olender 48′, Kędzia 55′

Stomilanki: Ptaszek, Taranowska (Krech 70′), Kędzia, Skrzypińska, Libera, Sokołowska, Osajkowska, Korzec (Bida 70′), Rosiak, Kałużna, Sunday (Olender 46′).

Ząbkovia: Nowak (Kwiatkowska) – Piskorz, Witkowska, Dziemidowicz, Prochowska, Katowicz, Czechowska, Jakubowska (Flader), Wołejszo (Kowalewicz), Kałun (Andruszewska), Warachowska (Skowrońska).