fbpx

Chelsea mistrzem Anglii, Daniela Kosińska z awansem do Super League!

W ubiegłym tygodniu oficjalnie zakończono sezon w Anglii. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, jaki układ tabeli postanowiła uznać tamtejsza piłkarska federacja.

Zgodnie z medialnymi spekulacjami, postawiono na średnią punktów zdobytych we wszystkich rozegranych meczach. W związku z tym mistrzostwo Anglii przypadło ekipie Chelsea, która zgromadziła 39 punktów w 15 meczach. Tuż za nimi uplasował się Manchester City. „Obywatelki” miały o jedno „oczko” więcej, jednak do zdobycia 40 punktów potrzebowały 16 spotkań. Obie te drużyny będą angielskimi przedstawicielkami w Lidze Mistrzyń. Podium Women’s Super League uzupełnił Arsenal.

Z angielską elitą pożegnał się natomiast Liverpool. Piłkarki „The Reds” zgromadziły w 14 meczach zaledwie 6 punktów. Ich miejsce zajmie najlepszy zespół Championship – Aston Villa. Ekipa z Birmingham nie miała sobie równych na zapleczu elity, kończąc rozgrywki bez porażki z bilansem 13 zwycięstw i jednego remisu. Piłkarką tej drużyny jest Polka, Daniela Kosińska. 19-letnia bramkarka w tym sezonie rozegrała jeden mecz ligowy, w pozostałych będąc zmienniczką utalentowanej Sian Rogers.

Jedyna jak dotąd Polka w Women’s Super League Wiktoria Kiszkis rozegrała w tym sezonie angielskiej ekstraklasy jedno spotkanie. W meczowej kadrze West Ham United 16-latka znalazła się w sumie 7-krotnie. „Młoty” ukończyły rozgrywki na 8. miejscu w tabeli.

Nikt natomiast nie spadnie z Women’s Championship. Wynika to z faktu, iż we wszystkich kobiecych ligach od trzeciego poziomu w dół sezon anulowano. Nikt nie spadł, ale także nikt nie awansował.

fot. chelseafc.com

Other Articles

EkstraligaFrancjaNewsyPolskaZagranica
NewsyPolska

Leave a Reply