Macleans Chinonyerem show w Gdańsku!

W spotkaniu 2. kolejki Ekstraligi Górnik Łęczna pokonał AP LOTOS Gdańsk 4:0, a trzy bramki zdobyła Macleans Chinonyerem, która do zespołu Górnika dołączyła z pierwszoligowych Stomilanek Olsztyn.

Wynik spotkania 18. minucie otworzyła Nigeryjka Chinonyerem, wykorzystując zagranie z głębi pola i pewnym uderzeniem wyprowadziła Górniczki na prowadzenie. W 23. minucie Aleksandra Posiewka wykorzystała prostopadłe podanie i uderzeniem po ziemi podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. Niespełna dwie minuty później po raz drugi na listę strzelców wpisała się nigeryjska snajperka gości, która wykorzystała błąd w przyjęciu jednej z zawodniczek z Gdańska i pewnym uderzeniem pokonała po raz drugi w tym meczu pokonała Ludwiczak.

Druga część spotkania to przewaga zespołu Łęcznej, który przewagę udokumentował w 59. minucie po bramce Chinonyerem. Nigeryjka fenomenalnym uderzeniem z okolic szesnastego metra nie dała szans bramkarce rywalek. W 67.minucie Anna Kowalczyk znalazła się w dobrej sytuacji, jednak jej uderzenie minimalnie minęło bramkę strzeżoną przez Annę Palińską. Chwilę później Włodarczyk znalazła się w dobrej sytuacji, lecz jej uderzenie okazało się zbyt lekkie. Górnik w kolejnych minutach dążył do podwyższenia wyniku i bliska tego była Zając, jednak jej strzał z okolic pola karnego okazało się niecelne. W ostatnich minutach spotkania to zespół gospodyń przejął inicjatywę, lecz za każdym razem w poczynaniach gdańszczanek brakowało ostatniego podania. Cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Polańska znalazła się w sytuacji sam na sam z Palińską. Bramkarka Górnika wyszła z tego starcia zwycięsko i triumf przyjezdnych 4:0 stał się faktem.