CLJ U-17: UKS SMS Łódź Mistrz Polski

Finał CLJ U17 rozegrany został pomiędzy drużyną UKS SMS Łódź, która broniła tytułu a drużyną Warty Poznań przyniósł sporo emocji i pewne zwycięstwo zespołu z Łodzi.

Przez pierwsze 25. minut dość wyraźnie przeważała Warta Poznań, zwłaszcza sytuacja Jagodzińskiej zasługuje na duże uznanie. Z czasem jednak mecz zaczął się wyrównywać, a do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Łodzi. W 22.minucie Natalia Rohn otrzymała świetne podanie od Onoszko ale z pojedynku sam na sam zwycięsko wyszła bramkarka Warty. Sześć minut przed przerwą Łodzianki wykonywały rzut rożny i po dobrym dośrodkowaniu piłkę do własnej bramki niefortunnie skierowała kapitan Warty. Poznanianki odpowiedziały świetną akcją Hennig, która wykonała slalom w polu karnym pomiędzy trzema zawodniczkami z Łodzi i pokonała nawet bramkarkę ale na drodze piłki stanął słupek. W pierwszej połowie mimo, że wynik wskazywał na co innego to Warta przeważała na boisku, nie potrafiła jednak znaleźć drogi do bramki Łodzianek.
Natomiast SMS odpowiadał nielicznymi kontrami i przerywaniem gry rywalek, korzystając z niedokładności zespołu z Wielkopolski.

Od początku drugiej połowy meczu piłkarki Warty nadal próbowały utrzymywać się przy piłce ale tym razem akcje SMS po przejęciu stawały się coraz bardziej niebezpieczne.
W drużynie Warty coraz mniej było dokładności, zwłaszcza w sytuacjach gdy znajdowały się w okolicach pola karnego Łodzianek. Tym samym Warta przestała oddawać strzały na bramkę rywalek natomiast drużyna SMS-u po przejęciu piłki potrafiła dość szybko przenieść ją pod bramkę Poznanianek. W 56.minucie podczas jednego z ataku SMS-u, nastąpiło zderzenie w polu karnym, w którym ucierpiała bramkarka Warty i po udzieleniu pomocy medycznej musiała opuścić boisko. Niedługo potem Natalia Rohn świetnie wypatrzyła Aleksandrę Grzelak, która wbiegała w pole karne i technicznym strzałem umieściła piłkę obok interweniującej bramkarki Warty. Pomimo wysiłków Warty w dalszej części meczu Poznanianki nie potrafiły pokonać dobrze sprawującej się obrony UKS SMS Łódź. W końcówce spotkania zawodniczki z Łodzi przejęły piłkę w środkowej strefie boiska, Onoszko podała do wbiegającej Warelis, która umieściła piłkę w siatce nad interweniującą bramkarką Warty ustalając tym samym wynik spotkania finałowego.

Warta Poznań – UKS SMS Łódź 0:3 (0:1)                                                                Betka (sam.) 39′, Grzelak 67′, Warelis 87′

Sędziowie: Szymula, Ulanowska, Wieczorek

Warta Poznań: Darol (BR), Betka (K), Budasz, Greser, Cyraniak, Polak, Tokar, Pawlak, Hennig, Jagodzińska, Wierzbińska.

UKS SMS Łódź: Banach (BR), Domin, Kolis (K), Onoszko, Bałdyga, Maciejko, Rohn, Wroniarska, Kiełczewska, Majtczak, Bartczak.