Ćwierćfinały UEFA WCL: Awans PSG z Pauliną Dudek do półfinału, Lyon odpada z turnieju

Dziś rozegrany został zaległy rewanż ćwierćfinału kobiecej Ligi Mistrzyń pomiędzy Olympique Lyon a PSG. Paryżanki z Pauliną Dudek w składzie wygrały spotkanie 1:2 i awansowały do półfinału dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek na wyjeździe. W kolejnej fazie zmierzą się z FC Barceloną.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły obrończynie tytułu, które już w 4. minucie objęły prowadzenie po trafieniu Catariny Macario. Nadzieję PSG na pozostanie w Lidze Mistrzyń przywróciła w 25. minucie Grace Geyoro, która zdobyła bramkę wyrównującą. Do awansu Paryżanki potrzebowały jeszcze jednego trafienia, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania w 61. minucie PSG objęło prowadzenie po samobójczej bramce Wendie Renard. Kapitan Lyonu, która w pierwszym spotkaniu dała zwycięstwo swojej drużynie wykorzystując rzut karny, a rok wcześniej dzięki zdobytej bramce wyeliminowała PSG w półfinale, tym razem pogrążyła swoją drużynę. Spotkanie zakończyło się wygraną PSG 1:2, a cały dwumecz 2:2. Paulina Dudek rozegrała całe spotkanie.

Olympique Lyon nie zagra w finale po raz pierwszy od 2015 roku, gdy odpadł w 1/8 finału po porażce również z drużyną PSG.

Olympique Lyon – PSG 1:2 (1:1) Dwumecz 2:2

Macario 2′ – Geyoro 24′, Renard 61′ (Samobój)