fbpx

Czarne zwycięskie w ostatnim sprawdzianie

Za tydzień na inaugurację ligi KKS Czarni Antrans Sosnowiec zmierzą się z mistrzem kraju – GKS Katowice. Dziś sosnowiczanki rozegrały ostatni z zaplanowanych sparingowych meczów i po dobrej grze pokonały Rekord Bielsko-Białą 3:0.

Po nieudanym meczu pucharowym z UKS SMS Łódź kibice Czarnych mieli sporo wątpliwości i pytań co do formy ich drużyny. Dziś jednak zespół dowodzony przez Sebastiana Stemplewskiego zagrał znacznie lepiej; sosnowiczanki nie miały problemów z konstruowaniem akcji i ich wykończeniem, defensywa też spisywała się dobrze, choć zdarzały się indywidualne błędy. Pierwsza bramka padła po sporym zamieszaniu w polu karnym bielszczanek, a zapisana została na konto Cristyny Janku. Kolejne gole zapisała na swoje konto wracająca do dobrej formy strzeleckiej Klaudia Miłek: najpierw ładnym strzałem z pola karnego, a potem wykorzystując rzut karny podyktowany po zagraniu ręką jednej z obrończyń Rekordu.

W drużynie Czarnych zabrakło m.in. reprezentantek Andrei Horvathovej i Karliny Miksone, jak również wyróżniającej się w starciu z Łodzią Alicji Materek. Nadal po kontuzjach nie powróciły też do gry Oliwia Ogierman, Kinga Puchalska i Kamila Fuchs. Szansę występu dostały za to Amelia Chmura, Kinga Bieszczad i Patrycja Sarapata, jak również w drugiej połowie Marta Kaźmierczak kilka zawodniczek z Akademii KKS. W drużynie Rekordu pojawiło się natomiast kilka zawodniczek reprezentujących wcześniej barwy Czarnych: Daria Długokęcka, Klaudia Olejniczak i Izabela Sas.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Za tydzień o 17:30 Czarne podejmują w derbach śląsko-zagłębiowskich GKS Katowice.

KKS Czarni Antrans Sosnowiec – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:0 (2:0)
Janku, Miłek x2

KKS (I skład): Małysa – Bieszczad, Kurzawa, Buszewska, Janku, Chudzik, Kozielska, Kaletka, Chmura, Miłek, Sarapata

Other Articles

NewsyPolska
NewsyReprezentacjaU-19

Leave a Reply