Sparing: Mistrzynie Polski zdeklasowały Legię Warszawa!

W meczu kontrolnym rozegranym w Świętochłowicach zawodniczki GieKSy rozgromiły zespół Legii Warszawa, wynik 11:0 mówi sam za siebie.

Ostatni mecz kontrolny przed startem rundy wiosennej Orlen Ekstraligi aktualne mistrzynie Polski rozegrały koncertowo, w bardzo przekonujący sposób pokonały I-ligową Legię Ladies Warszawa aż 11:0. Wynik spotkania już w 4. minucie gry otworzyła Karolina Bednarz bezbłędnie wykorzystując podanie z prawej strony boiska od Dżesiki Jaszek. Kolejne minuty spotkania to pełna kontrola GKS-u Katowice nad przebiegiem boiskowych wydarzeń, czego dowodem była druga bramka autorstwa Kaoliny Bednarz w 24. minucie gry oraz trafienie Nicoli Brzęczek w 35. minucie. Do przerwy katowiczanki zasłużenie wygrywały 3:0.

W drugiej odsłonie zmianie uległa bramka, na którą atakowała GieKSa, ale nie uległa zmianie całkowita dominacja aktualnych mistrzyń Polski. Nicola Brzęczek zakończyła strzelanie w pierwszej części rywalizacji i otworzyła je po zmianie stron gry. Już dwie minuty po gwizdku rozpoczynającym drugie czterdzieści pięć minut bramkę na 4:0 zdobyła właśnie Brzęczek. W ciągu kolejnych ośmiu minut napastniczka GKS-u dołożyła kolejne dwa trafienia, po godzinie gry opuściła boisko zastąpiona przez Amelię Bińkowską. Cztery trafienia Nicoli Brzęczek to świetny prognostyk przed rozpoczęciem rundy wiosennej Orlen Ekstraligi. W kolejnych minutach pojedynku po dwa gole dołożyła Amelia Bińkowska i Julia Włodarczyk, zaś wynik spotkania na 11:0 ustaliła w 77. minucie meczu Klaudia Słowińska.

Wysokie zwycięstwo, efektowne zakończenie okresu przygotowawczego do startu rundy wiosennej to świetna wiadomość zarówno dla sztabu szkoleniowego GKS-u, jak i wszystkich jego sympatyków. Na początek wiosennej kampanii katowiczanki zmierzą się na wyjeździe z KKS Czarnymi Antrans Sosnowiec, 2 marca o godzinie 17:30. Z kolei Legia Ladies Warszawa zmierzy się na własnym obiekcie 9 lub 10 marca z Lechem Poznań UAM (o tym, że Legia zagra w Orlen I lidze pisaliśmy TUTAJ).