Czarni górą w klasyku, Medyk nadal zagrożony spadkiem

W Sosnowcu odbyło się spotkanie Czarnych Antrans Sosnowiec z Medykiem POLOmarket Konin. Ten ekstraligowy klasyk rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnieniem z powodu awarii autokaru drużyny przyjezdnej. Dla Medyczek to kolejny mecz, w którym musiały walczyć o ligowy byt. Sukcesu nie było, bowiem to gospodynie wygrały 2:0.

Sosnowiczanki bardzo szybko rozpoczeły ofensywę na bramkę Konina i już w 2. minucie Kornelia Grosicka trafiła do bramki. W 28. minucie po zagraniu ręką w polu karnym na jedenastym metrze stanęła Zofia Buszewska i już po chwili gospodynie prowadziły już 2:0. Medyczki miały szansę tuż przed przerwą, gdy Karlīna Miksone uderzała głową, jednak Martyna Małysa mimo kłopotów obroniła ten strzał i do przerwy utrzymało się dwubramkowe prowadzenie zespołu z Sosnowca.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Czarnych, a przy jednej z kontr Daria Kurzawa doznała kontuzji. Mimo kilku kolejnych szans sosnowiczanki nie potrafiły trafić do bramki. W ekstraligowym klasyku Czarni górą.

Podopieczne Anny Szymańskiej wykorzystały tym samym przegraną Śląska Wrocław z AZS UJ Kraków i zrównały się z WKS-em punktami. Medyk nie powiększył swojego dorobku, co w połączeniu z dzisiejszym remisem Sportisu KKP z AP Orlen Gdańsk spowodowało, że przewaga koninianek nad strefą spadkową stopniała do trzech punktów.