Ewa Pajor niedostępna, Alexandra Popp bliżej tytułu królowej strzelczyń

VfL Wolfsburg rozgromił dzisiaj 1. FC Köln aż 7:1. Na boisku oglądaliśmy w tym meczu tylko jedną Polkę – Weronikę Zawistowską. Poza kadrą swoich drużyn znalazły się Ewa Pajor, Katarzyna Kiedrzynek oraz Adriana Achcińska.

O ile o poważnych problemach z kontuzjami dwóch ostatnich wymienionych wiemy od dłuższego czasu, o tyle największym zaskoczeniem była nieobecność Ewy Pajor. Okazuje się, że najlepsza strzelczyni w historii reprezentacji Polski pauzowała z powodu drobnych problemów zdrowotnych. Jej stan wyjaśnił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Wolfsburga Tommy Stroot – Oprócz Leny Lattwein, która na pewno nie zagra, problemy ma także Ewa Pajor, u której wystąpiły lekkie objawy przeziębienia. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie – mówił jeszcze w piątek szkoleniowiec Wilczyc. 

Dzisiaj okazało się, że Polka nie zdołała uporać się z chorobą, wobec czego nie było jej nawet na ławce rezerwowych aktualnych wiceliderek Bundesligi. Pod nieobecność Ewy Pajor, swoją przewagę w klasyfikacji strzelczyń niemieckiej ekstraklasy powiększyła nad Polką Alexandra Popp, która weszła na boisko z ławki przy stanie 6:1 dla gospodyń. Doświadczona reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów piłkę w siatce umieściła w 84. minucie, czym ustaliła wynik dzisiejszej potyczki. 32-latka ma w swoim dorobku już 15 ligowych goli, czyli o cztery więcej od Ewy Pajor. Wczoraj naszą rodaczkę w klasyfikacji strzelczyń wyprzedziła ponadto Lara Prašnikar z Eintrachtu Frankfurt, która może się pochwalić 12 bramkami.

Weronika Zawistowska przeciwko aktualnym mistrzyniom Niemiec rozegrała pełne 90 minut. Wolfsburg wciąż toczy niełatwą walkę o obronę tytułu. Ich strata do liderującego Bayernu Monachium to obecnie zaledwie jeden punkt. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.

Frauen Bundesliga – 19. kolejka
VfL Wolfsburg – 1. FC Köln 7:1 (4:1)
Bremer 8′, 60′, Hegering 19′, Oberdorf 40′, 45+2′, Gudorf 51′ (s), Popp 84′ – Moorrees 10′

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska
Pogoń Dekpol Tczew
EkstraligaNewsyPolska
Czarni Sosnowiec

Dodaj komenntarz