fbpx

Czarni Sosnowiec w lepszych nastrojach przed półfinałami Pucharu Polski

Już za niewiele ponad tydzień będziemy emocjonować się spotkaniami półfinałowymi Pucharu Polski. TME GROT SMS Łódź i Czarni Sosnowiec, by jak najlepiej przygotować się do swoich pojedynków pucharowych, rozegrali dzisiaj sparing, w którym lepsze okazały się medalistki Ekstraligi.

Dla obu ekip był to pierwszy od ponad trzech miesięcy mecz, nie licząc oczywiście wewnętrznych gierek. Skuteczniejsze dzisiaj okazały się piłkarki z Zagłębia. Na listę strzelczyń wpisały się Andrea Horváthová oraz Dżesika Jaszek, która powróciła do zdrowia po kontuzji łąkotki. Łodzianki grające na własnym terenie były w stanie odpowiedzieć jedynie golem Agnieszki Glinki, która wykorzystała dośrodkowanie Wiktorii Zieniewicz.

20 czerwca do zmagań w Pucharze Polski szybciej powrócą piłkarki Czarnych, które ponownie odwiedzą stadion SMS-u, tym razem podejmując na nim KKP Rem Marco Bydgoszcz. Sosnowiczanki starcie ze spadkowiczem z Ekstraligi rozpoczną w samo południe. Trzy godziny później w podwarszawskich Ząbkach podopieczne Marka Chojnackiego zmierzą się w swoim półfinale z mistrzyniami Polski – Górnikiem Łęczna. O awansie zadecyduje jeden mecz, a finał Pucharu Polski zaplanowano na 27 czerwca.

Mecz towarzyski
TME GROT SMS Łódź – Czarni Sosnowiec 1:2 
Glinka – Horváthová, Jaszek

Skład SMS-u Łódź: Szperkowska (Sowalska) – Zieniewicz (Silny), Dragunowicz (Sokołowska), Konat (Lichwa), Kurzawa (Zieniewicz)) – Gąsieniec (Glinka), Achcińska (Mordel), Zbyrad (Grzybowska), Jedlińska (Kałużna) – Rędzia (Krezyman), Filipczak (Jarvie)

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
Newsy

Leave a Reply