fbpx

Czołowy zespół Ekstraligi Futsalu wraca do gry

Pomimo przegranego spotkania w 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu kobiet los uśmiechnął się do walczącego o medal w Ekstralidze Nowego Świtu Górzno. Drużyna Grzegorza Bały dołączyła m.in. do sąsiadów z aktualnego podium rozgrywek ligowych, czyli BTS Rekordu Bielsko-Biała i Amplus Słomniczanki Słomniki.

Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN zweryfikowała wynik wyjazdowego spotkania Nowego Świtu ze Stomilankami Olsztyn (w meczu 6:3 dla Stomilanek) jako walkower. Tym samym w jednej z par ćwierćfinałowych zmienia się gospodarz meczu. Red Devils Ladies Chojnice, który początkowo miał udać się na Warmię podejmie we własnej hali Nowy Świt Górzno. Mecz odbędzie się 20 marca o godzinie 20:00.

Oba zespoły przed rozegraniem meczu pucharowego zagrają jeszcze w spotkaniach ligowych. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego uda się do Krakowa na mecz z KS Uniwersytetem Jagiellońskim, a Red Devils Ladies zagra u siebie z Tęczą II Bydgoszcz w ostatniej kolejce I ligi kobiet “Makroregion II”.

Pary 1/4 finału:

AZS UW Warszawa – AZS UAM Poznań

Respekt Myślenice – TS ROW Rybnik

Amplus Słomniczanka Słomniki – BTS Rekord Bielsko-Biała

Red Devils Ladies Chojnice – Nowy Świt Górzno

Zwycięzcy spotkań zagrają w półfinałach, które zaplanowane są na 3 kwietnia.

 

 

Other Articles

NewsyReprezentacjaU-17
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply