U17: Wysoka wygrana na początek eliminacji

Biało – Czerwone rozpoczęły drugą rundę eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 17. W pierwszym spotkaniu rozbiły Macedonię Północną aż 9:0!

W pierwszej połowie podopieczne Marcina Kasprowicza strzeliły cztery bramki. Do bramki rywalek trafiały: Weronika Araśniewicz, Oliwia Związek, Oliwia Łapińska. Jedno trafienie było samobójcze.

Pięć minut po przerwie rezultat podwyższyła Krystyna Flis. Po upływie dwóch minut Zuzanna Witek zamieniła rzut karny na gola. Podopieczne Marcina Kasprowicza zdominowały przeciwniczki i stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji bramkowych, a na kolejne trafienie czekaliśmy do 74 minuty. Wówczas na listę strzelczyń wpisała się Anna Skrzypczyk. W ostatnich minutach rezultat podwyższyły piłkarki Sportisu Bydgoszcz: Martyna Bartczak i Kinga Wyrwas.

W najbliższą sobotę reprezentacja Polski zagra kolejny mecz w ramach eliminacji do finałowego turnieju Mistrzostw Europy. Biało – Czerwone zmierzą się z reprezentacją Szkocji.

Polska – Macedonia Północna 9:0

Araśniewicz 16′, sam. 24′ Związek 29′, Łapińska 45+2′, Flis 50′, Witek 52′, Skrzypczyk 74′, Bartczak 84′, Wyrwas 88′

Polska: Julia Woźniak – Oliwia Łapińska, Magda Piekarska, Iga Witkowska, Krystyna Flis, Maja Zielińska (46′ Aleksandra Kuśmierczyk), Lena Marczak, Kinga Wyrwas, Oliwia Związek (46′ Julia Ostrowska), Zuzana Witek, Weronika Araśniewicz

Zagrały również: Martyna Bartczak, Anna Skrzypczyk

Selekcjoner: Marcin Kasprowicz