Kobiecy Futbol
Ekstraliga Futsal News. Newsy

“Czy to bąble, czy juniorki. Czy to nasze są seniorki”. UAM Poznań doczekał się hymnu

“Dwa tysiące zero trzeci. I ten czas tak sobie leci” – tymi słowami rozpoczyna się utwór, który jest hymnem UAM Poznań. Chcecie wiedzieć więcej? “Więc jazda”

Piszący te słowa dostał wiadomość. W krótkich, żołnierskich słowach powiedziano mi, że warto by wysłuchać utworu, który został napisany dla “Mickiewiczówek” z Poznania. Odpalam link to YouTube z obawami. Któż z nas nie pamięta hymnu wykonanego na MŚ w Korei przez panią Górniak? Wchodzi bit, za chwilę słowa. Trzeba pamiętać, że Wielkopolska ( dla wtajemniczonych WueLKaPe ) to mekka polskiego hip hopu. Rusek nie tylko stanął na wysokości zadania. Stworzył utwór, który będziemy pamiętać i do niego wracać po pierwszym odtworzeniu. Pod spokojny i dobry podkład ułożył tekst, w którym “wypunktował”, w pozytywnym tego słowa sensie, osiągi i sukcesy poznańskich “Mickiewiczówek”.

RaJu Photography

Chcieliśmy poznać pomysłodawców tego projektu. Udaliśmy się zatem do najbardziej zorientowanego człowiek w Wielkopolsce. Wojciech Weiss opowiedział nam skąd zrodził się ten pomysł. 

“Chcemy promować kobiecą piłkę nożną oraz futsal i dlatego ten teledysk. Chcieliśmy mieć taki swój hymn, chodziło to za mną od kilku lat, aż wreszcie się udało. Moim zdaniem wyszło super w czym ogromna zasługa Sławka Urbaniaka czyli Ruska. Gorąco zachęcam do słuchania, oglądania ale przede wszystkim kibicowania wszystkim dziewczynkom, kobietom, paniom, piłkarkom, futsalistkom!!! Naprawdę warto!!!”

Sam utwór, mimo tego że może wydawać się krótki, przybliża nam historię UAM-u Poznań. Zawiera podstawową wiedzę każdego kibica kobiecego futsalu. Podpytaliśmy Alę Zając, kapitan seniorek i opiekunkę grup młodzieżowych, co takiego się “odjaniepawliło”, że UAM ma swój hymn. Oto co miała do powiedzenia:

RaJu Photography

“Klub UAM Poznań rozwija się bardzo mocno w ostatnim czasie. Fantastyczny sezon futsalistek, grupy młodzieżowe, reprezentantki Polski. Rozwija się także na płaszczyźnie organizacyjnej i medialnej. Tato jednej z naszych najmłodszych piłkarek został raperem i postanowił stworzyć dla nas coś w rodzaju hymnu, hitu klubowego. Udało się tak ze szczena opada. Cała Akademia w teledysku, cała Akademia i wszystkie zespoły od seniorek po najmłodsze nucą „Więc Jazda jazda UAM”! Cieszymy się z tego, to dla nas coś niesamowitego! Brniemy dalej naprzód!”

Dla tych, którzy jeszcze nie znaleźli utworu podpowiadamy:

RUSEK – JAZDA UAM – YouTube

PS: Piszący te słowa pobudził sąsiadów utworem, który prywatnie uważa za zacny. Jeśli promować kobiecy futbol, to tylko w taki sposób.

Foto: RaJu Photography

 

Może Cię również zainteresować

Puchar Polski: Beniaminek 1 LIGI melduje się w Ćwierćfinale

Adrian

Medyk kontynuuje przedłużanie kontraktów, Kopińska na dłużej w Koninie

Mariusz

Czarni zaczynają odkrywać karty – Dżesika Jaszek zostaje w Sosnowcu

Mariusz

Skomentuj