fbpx

D1 Arkema: Polka wśród nominowanych do bramkarek sezonu!

Wybór trzech kandydatek do tego wyróżnienia może budzić niemałe zaskoczenie.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych władze D1 Arkema, najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji, ogłosiły trzy zawodniczki, nominowane do tytułu bramkarki sezonu. Sympatycy z pewnością oczekiwali obecności w tym gronie reprezentantki Polski, lecz chyba nikt nie zakładał, że nie będzie to Kinga Szemik, a Katarzyna Kiedrzynek. Brak 26 – latki w tym gronie z pewnością szokuje, gdyż jak wspominaliśmy jakiś czas temu, może ona się poszczycić największą ilością czystych kont w całej lidze (9 w 20 rozegranych meczach) .

Zawodniczki nominowane do tytułu bramkarki roku D1 Arkema:
Christiane Endler (Olympique Lyon) – 16 spotkań, 7 straconych bramek, 8 czystych kont
Chiamaka Nnadozie (Paris FC) – 15 spotkań, 16 straconych bramek, 6 czystych kont
Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – 8 spotkań, 7 straconych bramek, 1 czyste konto

Other Articles

NewsyNiższe ligiPolska
NewsySzwecjaZagranica

Comments (2)

  1. dziwna ta klasyfikacja w sumie bez jakiegokolwiek logicznego uzasadnienia. pierwsza bramkarka ma najlepsza obrone w lidze wiec sila rzeczy ma dobre notowania bez potrzeby udowadniania czegokolwiek. kiedrzynek zagrala “az” 8 meczow i jest na liscie co wg tzw, znawcow jest tez problemem bo za malo grala. bramkarka paris fc wpuscila najwiecej bramek ale miala najwiecej pracy i te wykonala dobrze wiec miejsce sie nalezy. w sumie pomieszanie z poplataniem. a wybiora ta z lyonu jak co roku.

  2. Nikogo nie szokuje brak pani Kingi Szemik w tym zacnym gronie. Jak dobrą jest bramkarką przekonaliśmy się w meczu z Islandią.

Leave a Reply