Damallsvenskan: zwycięstwo Hacken w hicie kolejki, pierwsze punkty Trelleborgs

W drugiej kolejce Damallsvenskan nie brakowało wybornych i zaciętych spotkań: na inaugurację drugiej serii gier otrzymaliśmy thriller w postaci pojedynku Norrkoping z Djurgarden, a na zakończenie hit w postaci starcia Linkoping z BK Hacken. Zapraszamy na krótkie podsumowanie wydarzeń kolejki w lidze szwedzkiej.

W meczu rozpoczynającym 2. tegoroczną kolejkę Damallsvenskan Norrkoping zremisowało u siebie z Djurgarden 2:2 po bardzo emocjonującym pojedynku. Co ciekawe, po pierwszej części meczu przyjezdne zdobyły cztery gole, z czego tylko jeden został uznany.

W obu sobotnich meczach górą były gospodynie: Vittsjo wygrało 2:0 z AIK, a Vaxjo pokonało Orebro po trafieniu Evy Dupuy w doliczonym czasie gry.

Niedzielne zmagania w lidze szwedzkiej rozpoczęły się pierwszymi w tym sezonie derbami Sztokholmu: Hammarby podejmowało u siebie Brommapojkarnę. W pierwszym meczu sezonu zawodniczki BP sprawiły niemałą niespodziankę, remisując bezbramkowo z Linkoping. Tym razem nie podołały mistrzyniom Szwecji, które wygrały. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Hammarby, które schodziły na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej części meczu przyjezdne coraz częściej gościły na połowie mistrzyń Szwecji, a w 66. minucie zdobyły bramkę kontaktową w wyniku błędu w defensywie ,,Bajen”. Rezultat nie uległ zmianie i mistrzynie Szwecji mogły cieszyć się z kolejnych trzech oczek.

Pierwszy, historyczny punkt w elicie zdobyły piłkarki Trelleborgs FF, które zremisowały bezbramkowo z Pitea. Kolejne zwycięstwo odniósł FC Rosengard, który pokonał na wyjeździe Kristianstad.

Drugą serię gier zakończyło hitowe starcie trzeciej z drugą drużyną ubiegłego sezonu: Linkoping podejmowało u siebie BK Hacken. Przez bardzo długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, aż w 83. minucie przyjezdne wyszły na prowadzenie za sprawą Clarissy Larisey. Piłkarki Linkoping nie zamierzały zwieszać głów i w ostatnich minutach przeprowadziły kilka obiecujących ataków. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry doprowadziły do wyrównania po akcji dwóch zmienniczek: Delaney Pridham posłała precyzyjne podanie z głębi pola, a Michelle De Jongh przymierzyła z pierwszej piłki i zdobyła bramkę.

Norrkoping – Djurgarden 2:2