fbpx

Debiut Patrycji Jerzak w Napoli

Tej zimy do walczącego o awans na najwyższy szczebel we Włoszech Napoli dołączyła Patrycja Jerzak. Była młodzieżowe reprezentantka Polski dwa i pół tygodnia po podpisaniu kontraktu na Półwyspie Apenińskim, zadebiutowała w nowym klubie.

22-latka zapewne zanotowałaby szybciej pierwszy występ w nowych barwach, lecz spotkanie poprzedniej kolejki zostało odwołane z powodu zagrożenia koronawirusem, który zbiera swoje żniwo we Włoszech. Napoli mierzyło się dzisiaj w spotkaniu 16. kolejki Serie B z Perugią. Jerzak rozpoczęła to starcie na ławce rezerwowych.

Zawodniczki z Neapolu wyszły na prowadzenie w potyczce z ostatnią ekipą ligi w 14. minucie. Piłkę w siatce umieściła Mariah Cameron. Faworyzowane przyjezdne nie miały dzisiaj szczęścia, jeszcze w pierwszej połowie obijając zarówno poprzeczkę, jak i słupek.

Ostatecznie Napoli zanotowało skromne zwycięstwo, w którego dotrzymaniu do ostatniego gwizdka pomogła Patrycja Jerzak. Polska pomocniczka weszła na boisko w 84. minucie za napastniczkę, Federicę Cefferatę. Dzięki zdobytym trzem punktom podopieczne Giuseppe Marino wciąż zajmują fotel lidera drugiej ligi włoskiej i są coraz bliżej awansu do Serie A.

Serie B – 16. kolejka
AC Perugia Calcio – Napoli Femminile 0:1 (0:1)
Cameron 14’

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
FutsalNewsyPolska

Leave a Reply