Dwie bramki Ewy Pajor w meczu z outsiderem Frauen Bundesligi!

Ewa Pajor strzeliła dwie bramki w starciu liderującego we Frauen Bundeslidze Wolfsburga z ostatnim w tabeli USV Jena. Mistrzynie Niemiec umocniły się na pierwszym miejscu w stawce, pewnie zmierzając po kolejny tytuł.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie „Wilczyc”, które na prowadzenie wyszły już po sześciu minutach gry. Wynik otworzyła Pernille Mosegaard-Harder, strzelając swojego 22. gola w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy. 120 sekund później było już 2:0 dla gości po trafieniu Zsanett Jakabfi. Autorką kolejnego gola została Ewa Pajor, pokonując bramkarkę outsidera Bundesligi w 27. minucie. Do przerwy Wolfsburg prowadził aż 4:0, bowiem jeszcze przed zejściem do szatni ponownie z trafienia cieszyła się Jakabfi.

Również Ewa Pajor w tym starciu popisała się dubletem, swojego trzynastego gola w sezonie zdobywając w 57. minucie. Autorką ostatniej bramki została Zsanett Jakabfi, kompletując tym samym hat-tricka. Najlepsza polska piłkarka zanotowała w meczu z Jeną pełne 90 minut, a jej ekipa wygrała aż 6:0.

Gospodynie dzisiejszego pojedynku po piętnastu rozegranych meczach mają w swoim dorobku zaledwie dwa punkty. Wolfsburg jest natomiast liderem z 46 „oczkami”. Nad drugim Bayernem Monachium ma osiem punktów przewagi.