fbpx

Definitywny koniec sezonu w Holandii! Nie ma mistrza, ale są pucharowicze

Holenderski Związek Piłki Nożnej ogłosił dzisiaj ostateczne decyzje dotyczące zakończenia sezonu na wszystkich poziomach rozgrywkowych. KNVB zadecydowało, że w tym roku nie zostanie wyłoniony mistrz Niderlandów, ani w piłce męskiej, ani kobiecej.

Eredivisie Vrouwen została przerwana po dwunastu rozegranych kolejkach. Liderem jest PSV Eindhoven, które miało szansę na pierwsze w swojej historii mistrzostwo Holandii. Dzisiejszą decyzją mimo siedmiu punktów przewagi nad wiceliderem, czerwono-białe marzenia o krajowym tytule muszą odłożyć na przyszły sezon. Na pocieszenie, ekipa z Brabancji Północnej otrzymała gwarantowane miejsce w następnej edycji Ligi Mistrzyń. Do gry w UEFA Women’s Champions League może również szykować się Ajax Amsterdam, który w ligowej tabeli zajął drugą lokatę.

Piłkarska centrala w Holandii nie musiała natomiast rozstrzygać kwestii spadkowiczów, bowiem kobieca Eredivisie jest ligą zamkniętą, w której nie obowiązuje tradycyjna zasada spadków i awansów. Nie zostanie także dokończony Puchar Holandii, który zatrzymał się na etapie ćwierćfinałów.

Decyzja KNVB została podjęta w związku z wtorkową decyzją holenderskiego rządu, który do 1 września przedłużył całkowity zakaz organizacji imprez masowych. Nowy sezon nie wystartuje więc wcześniej, niż za ponad cztery miesiące.

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica
HiszpaniaNewsyPolki za granicąPolska

Leave a Reply