fbpx

Ewa Pajor na dłużej w Wolfsburgu!

Gwiazda reprezentacji Polski i czołowa piłkarka VfL Wolfsburg Ewa Pajor przedłużyła o rok swoją umowę z mistrzyniami Niemiec. Aktualny kontrakt byłej piłkarki Medyka Konin obowiązywać będzie do końca czerwca 2023 roku.

Poprzednia umowa miała wygasnąć w czerwcu 2022. Pajor w barwach Wolfsburga rozegrała jak dotąd dokładnie 100 meczów w Bundeslidze, w których strzeliła 65 bramek. Jej dorobek z aktualnego sezonu ligowego to 13 meczów i 13 trafień.

– Wolfsburg jako młodej zawodniczce dał mi szansę rozwinąć się zarówno jako piłkarka, jak i osoba i pozwolił zrobić kolejny krok. Jako jeden z najlepszych kobiecych klubów, VfL zawsze ma wielkie ambicje i cieszę się, że będę mogła przyczynić się do osiągnięcia tych celów w nadchodzących latach – powiedziała polska napastniczka po parafowaniu nowej umowy z „Wilczycami”.

To imponujące, jak Ewa się tutaj rozwinęła z młodego talentu w światowej klasy piłkarkę. Budowaliśmy jej pozycję stopniowo, a jej ogromna cierpliwość i równie wielki ambicje były kluczowe. Jestem pewien, że chociaż już jest na wysokim poziomie, wciąż nie odblokowała swojego pełnego potencjału – nie szczędził Polce pochwał Ralf Kellermann, dyrektor sportowy kobiecej drużyny Wolfsburga.

Pajor w zielono-białych barwach gra od 2015 roku. Przez ten czas zdołała sięgnąć po trzy mistrzostwa i cztery Puchary Niemiec, a w poprzednim sezonie sięgnęła po tytuł królowej strzelczyń Frauen Bundesligi z 24 bramkami na koncie. W 2018 roku jako druga po Katarzynie Kiedrzynek Polka w historii wystąpiła w finale Ligi Mistrzyń, w którym Wolfsburg uległ jednak 1:4 Olympique Lyon.

W tym sezonie „Wilczyce” zmierzają po kolejny krajowy tytuł. Po 16 kolejkach klub Ewy Pajor jest liderem niemieckiej ekstraklasy z ośmioma punktami przewagi nad drugim Bayernem Monachium. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek i mówi się, że sezon w Niemczech uda się wznowić, najprawdopodobniej w maju.

Latem klubową koleżanką Ewy Pajor może zostać Katarzyna Kiedrzynek, o czym pisaliśmy TUTAJ.

https://twitter.com/VfLWob_Frauen/status/1253620953046814727

Other Articles

Leave a Reply