Derby Olsztyna rozstrzygnięte. W 1/16 finału futsalowego PP pozostała ostatnia niewiadoma

W poniedziałkowy wieczór byliśmy świadkami przedostatniego meczu 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu. Do następnej fazy po derbowym pojedynku awansował zespół AZS UWM High Heels Olsztyn, który wynikiem 6:4 pokonał Akademię Sportu Stomil Olsztyn.

Pierwsze minuty tego pojedynku wcale nie zwiastowały gradu goli, bowiem na otwarcie wyniku kibice musieli czekaż aż do 13. minuty. Wówczas dwójkową akcję celnym strzałem wykończyła Anna Siwicka, która tym samym dała reprezentantkom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego upragnione prowadzenie. Do remisu niespełna pięć minut gry później doprowadziła jednak Oliwia Kamińska. Na odpowiedź gospodyń nie trzeba było długo czekać, bowiem w tej samej minucie skromną przewagę AZS UWM dała uderzeniem z pierwszej piłki Julia Klonowska. Na niespełna 40 sekund przed syreną kończącą pierwszą połowę na 2:2 trafiła po indywidualnej akcji Blanka Żukowska. Znowu jednak w ekspresowym tempie na prowadzenie wróciły faworytki tego starcia, Piłkę w siatce umieściła Joanna Ścisłowska, ustalając tym samym wynik pierwszej połowy na 3:2.

Aktualne liderki I ligi futsalu w makroregionie pierwszym swoją przewagę do dwóch trafień podwyższyły już na początku drugiej odsłony. Po raz drugi tego dnia na listę strzelczyń wpisała się Anna Siwicka. Po kolejnych niespełna czterech minutach na 5:2 trafiła nieupilnowana na prawej stronie Oliwia Cwalińska. Do odrabiania strat podopieczne Marka Maleszewskiego ruszyły w 31. minucie. Wtedy to “na raty” Aleksandrę Kojadyńską pokonała Aleksandra Bączek. Kontakt zawodniczki Stomilu zdołały złapać dzięki drugiej bramce Blanki Żukowskiej. Wyrównania jednak już nie było, a w dodatku na 16 sekund przed końcem kontratak gospodyń wykorzystała bezbłędnie Julia Klonowska, co zmieniło rezultat na 6:4.

High Heels Olsztyn swoje rywalki w 1/8 finału rozgrywek pucharowych znają już od ubiegłego czwartku, kiedy to odbyło się losowanie. Futsalistki z Warmii w następnej fazie tych rozgrywek zagrają z Heliosem Białystok. Komplet par kolejnego etapu futsalowego Pucharu Polski prezentowaliśmy w ubiegłym tygodniu TUTAJ.

W 1/16 do rozegrania pozostał nam więc już tylko jeden pojedynek. Jego świadkami będziemy w środę, 15 lutego. Tego dnia o godzinie 20:00 w Zduńskiej Woli tamtejsza Pogoń podejmie przed własną publicznością Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Mecze 1/8 finału zaplanowano z kolei na 22 lutego.