Derby Polski dla Czarnych

Czarni Antrans Sosnowiec powracają na zwycięską ścieżkę i bezapelacyjnie pokonali Medyk POLOMARKET Konin 3:0.

W pierwszych minutach spotkania zarysowała się przewaga gospodyń, zawodniczki KKS-u od własnej bramki rozprowadzały grę. 12 minuta przyniosła dla Czarnych rzut wolny po faulu Miksone, która to została ukarana żółtą kartką. Jednak dobra sytuacja bramkowa została pogrzebana i Szymczak mogła zacząć od własnej bramki. W 9. minucie groźna sytuację miała Patricia Fischerova, która uderzała niecelnie na bramkę Medyka. W 15. minucie spotkania z boku boiska rzut wolny miał Medyk, futbolówkę uderzała Julia Maskiewicz, która uderzyła wysoko nad bramką Czarnych. Za to 3 minuty później rzut rożny miały gospodynie, po której sytuacji piłkę wybijała poza własne pole karne Zuniga. W 21. minucie z Medyka uderzyła Rocane, interweniowała Anna Szymańska i Medyk miał rzut rożny. Jednak wykonanie tego stałego fragmentu pozostawiało wiele do życzenia i Czarni bez problemu oddaliły zagrożenie. W 24 minucie świetnie prawą stroną boiska popędziła Nikol Kaletka i wręcz genialnie umieściła piłkę między słupkami bramki Sapor po dłuższym rogu. KKS po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie w derbach Polski. Zespół Czarnych nie zamierzał się zatrzymywać. Piłkę na wolne pole do Jędrzejewicz zagrała Kaletka, ta odergrała do Zając. Nicole Zając perfekcyjnie uderzyła na bramkę Szymczak, która nie miała szans na obronę strzału i gospodynie prowadziły już 2:0. Za to w 38. minucie dobry strzał oddała Nadja Stanovic, jednak piłkę sprzed własnej bramki wybiła Szymczak. Czarnym szczęście dopisywało cały czas. W końcówce pierwszej połowy Rocane sfaulowała Kaletką i Czarni mieli jedenastkę. Sama Kaletka podeszła do karnego i pewnie wykorzystała rzut karny. W Sosnowcu mieliśmy już 3:0. Do przerwy więcej goli już nie padło.

Po przerwie drużyna z Konina próbowała wyprowadzać ataki na bramkę Czarnych. Groźną sytuację miał Medyk, kiedy napastniczki przyjezdnych po rzucie różnym dobrze rozegrały grę w ofensywie. Zaś chwilę później Stanović wyszła sam na sam, jednak świetnie piłkę wyborniła Oliwia Szymczak. Zespół z Konina tworzył kolejne podbramkowe akcje, jednak Czarni skutecznie bronili się w obronie.Jedną z groźniejszych sytuacji w 70. minucie miała Stanović, jednak pewnie interweniowała Szymczak. W drugiej części meczu okazji na zdobycie goli było dużo mniej dla obydwu zespołów. Pod koniec spotkania kolejną sytuację miała Stanović, jednak piłkarka Czarnych uderzyła minimalnie obok bramki. W drugiej połowie bramek już nie ujrzeliśmy i Czarni Antrans Sosnowiec w derbach Polski pokonali Medyk POLOMARKET Konin.

KKS Czarni Antrans Sosnowiec – KKPK Medyk POLOMARKET Konin 3:0 (3:0)

Kaletka 24′ 42′ (k.), Zając 28′

KKS: Szymańska – Horvathova (89′ Slukova), Hałatek, Fischerova, Kozak (77′ Ogierman), Jędrzejewicz (82′ Grosicka), Kaletka (52′ Długokęcka), Kuciewicz, Zając, Stanovic, Buszewska

KKPK: Szymczak – Zuniga, Michalopoulou (46′ Tamburro), Maskiewicz, Chudzik (89′ Szydełko), Gawrońska (80′ Kolenickova), Fabova, Miksone, Rocane (84′ Jaśniak), Sałata, Seybert

Sędzia główna: Monika Mularczyk