Łódź potwierdza medalowe aspiracje

W drugim hitowym meczu tzw. mistrzowskiej kolejki Ekstraligi spotkały się dwa wicemistrzowskie zespoły minionego sezonu. Drużyna gospodyń przechodzi obecnie przebudowę składu po odejściu kilku podstawowych zawodniczek; Łódź również straciła m.in. Adrianę Achcińską. Miejscowi kibice opuszczali dziś stadion w minorowych nastrojach, gdyż łodzianki wygrały aż 5:0.

Statystyki spotkania są wymowne: Łódź oddała w całym meczu 14 celnych strzałów i miała przyznane 7 rzutów rożnych. Łęczna – odpowiednio 2 i 0. Festiwal strzelecki zaczęła w 24.minucie Wiktoria Zieniewicz. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Strzelanie rozpoczęły dwie zawodniczki, które przyszły do Łodzi z Medyka – najpierw w 48.minucie Ernestina Abambila, dziewięć minut potem Dominika Kopińska. Trener Łęcznej szukał sposobu na choćby honorową bramkę, ale mimo zmian obraz gry nie ulegał zmianie. Za to Łódź strzelała kolejne bramki. Najpierw siedem minut po wejściu na murawę na listę strzelczyń wpisała się Dominika Gąsieniec, a dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Nadia Krezyman. Spotkanie przedłużone zostało aż o 8 minut, ale bez efektu bramkowego i Łódź umocniła się na czele tabeli Ekstraligi.