Derby stolicy na remis

W 6. kolejce Ekstraligi Futsalu zespół AWF Warszawa goszczący u siebię drużynę Uniwersytetu Warszawskiego pokazał niezwykłego ducha walki i w ostatnich sekundach spotkania zdołał wywalczyć punkt w derbach stolicy, które zakończyły się wynikiem 3:3.

Mecz doskonale zaczęły zawodniczki Uniwersytetu, które od razu przejęły inicjatywę. Już w pierwszej minucie bramkę dla gości miała szansę zdobyć Emilia Jarzyna, jednak po jej uderzeniu piłka trafiła w słupek. Zawodniczka gości zrehabilitowała się dwie minuty później i Uniwersytet objął prowadzenie. Chwilę później bliska wyrównania była Aleksandra Marciszewska, ale po jej strzale piłka przeleciała tuż nad bramką. W 10′ Paulina Pokraśniewicz podwyższyła prowadzenie Uniwersytetu do dwóch bramek, po tym jak w środku pola zdołała przechwycić piłkę i znajdując się w sytuacji 1 na 1 bez problemów pokonała broniącą bramki AWFu, w pierwszych minutach spotkania, Adriannę Krajewską. Gospodynie sporadycznie przechodziły do ofensywy i długo nie mogły przełamać skutecznej obrony Uniwersytetu. Dopiero w 17′ błąd w defensywie gości zdołała wykorzystać Daria Waszczuk i zdobyła bramkę kontaktową. Drużyna AWFu poszła za ciosem i na 13 sekund przed końcem pierwszej połowy doprowadziła do remisu po trafieniu Aleksandry Marciszewskiej.

Po przerwie AWF niemal zamknął drużynę gości we własnej połowie licząc na szybkie objęcie prowadzenia, ale skuteczne interwencje Natalii Mikuły ratowały Uniwersytet przed utratą bramki. W 32′ o czas poprosił trener AWFu, Marcin Malinowski. Chwilę po przerwie nie AWF, a zawodniczki Uniwersytetu zaczęły coraz częściej przeprowadzać groźne ataki na bramkę gospodyń. Szansę na bramkę dającą prowadzenie dla gości miała w 36′ Julia Przybyłkowicz, ale dwukrotnie jej strzał zdołała wybronić Klaudia Kowalska. Minutę później sztuka ta udała się Paulinie Pokraśniewicz, która wykończyła kontratak pięknym strzałem z okolic narożnika boiska. Na dwie minuty przed końcem, Karolina Fandrejewska była bliska podwyższenia prowadzenia i rozstrzygnięcia spotkania, ale jej strzał zdołała obronić Klaudia Kowalska. W ostatniej minucie zespół AWFu rzucił się do ataku i gdy do końca spotkania pozostało mniej niż 30 sekund, bramkę wyrównującą zdobyła Anna Kowalczyk. Na ostatnie sekundy o czas poprosiła trener Uniwersytetu, Maria Wąsowska, ale Akademiczki nie zdołały odwrócić losów spotkania i mecz zakończył się podziałem punktów.