Zacięty mecz w Krakowie. “Jagiellonki” wywalczyły komplet punktów

W hali Orła Piaski Wielkie do walki przystąpiły zawodniczki AZS UJ Kraków oraz Rolnika Głogówek. Obydwa zespoły walczą o miejsce w Final Four, więc widowisko zapowiadało się wyśmienicie.

W mecz lepiej weszły zawodniczki z Opolszczyzny. Już w czwartej minucie obrończyni “Jagiellonek” urywa się Nicole Wojtas i precyzyjnym strzałem pokonuje Wiktorię Chowaniec. Kilka chwil później na strzał z dystansu decyduje się Alicja Duszyk, po którym futbolówka znajduje drogę do bezradnej w tej sytuacji Anny Giercuszkiewicz. Krakowianki nie cieszyły się z remisu zbyt długo. Kilkadziesiąt sekund później z kontrą biegnie Kinga Ejzel i ponownie wyprowadza Rolnik na prowadzenie. Na odpowiedź UJ czekaliśmy do 17 minuty pierwszej połowy, gdy Ewelina Bolko bramką wykończyła akcję całego zespołu. Na sekundy przed syreną ogłaszającą przerwę w roli głównej ponownie Ejzel, która strzela na 3:2 dla przyjezdnych.

Druga połowa to z gwizdkiem napór gospodyń. W 21 minucie najwięcej zimnej krwi pod bramką Giercuszkiewicz zachowała Natalia Nosalik, która sprytnie nabiła Aleksandrę Sobkowicz i na tablicy ponownie pojawił się remis. W 24 minucie zespół “Jagiellonek” pierwszy raz w tym spotkaniu objął prowadzenie, a wszystko to za sprawą Clary Soquessy, która wyszła na “sam na sam” z bramkarką Rolnika i nie dała jej żadnych szans. Nakręcające się gospodynie wrzuciły “drugi bieg”, narzucając niesamowite tempo. Efektem tego drugie trafienie Bolko, a przy jej bramce asystę zaliczyła Duszyk. Na tę bramkę szybko odpowiedziały przyjezdne. Zaraz po gwizdku sędziego przeprowadziły szybki kontratak a piłkę do bramki Chowaniec wpakowała Aleksandra Sobkowicz. Więcej w tym meczu bramek nie zobaczyliśmy.