Dominika Grabowska z golem, Ewelina Kamczyk z efektowną asystą [WIDEO]

Świetnie okres przygotowawczy rozpoczęły reprezentantki Polski grające w barwach francuskiego FC Fleury 91. Czwarty zespół Division 1 Arkema w sparingu pokonał 4:1 RC Lens. Dominika Grabowska została autorką ostatniej bramki dla swojego zespołu, a Ewelina Kamczyk asystowała przy trafieniu, które otworzyło wynik tego spotkania.

Obie nasze rodaczki weekendowy pojedynek towarzyski rozpoczęły w podstawowym składzie. Już po kilkudziesięciu sekundach gry efektowne prostopadłe podanie w kierunku Batcheby Louis posłała Ewelina Kamczyk. Sprowadzona tego lata reprezentantka Haiti znalazła się dzięki temu sam na sam z bramkarką drugoligowca i już w 1. minucie wyprowadziła Fleury na prowadzenie. Nie minęło wiele czasu, a ekipa polskich piłkarek prowadziła już 2:0. Ponownie duży udział przy golu miała 4-krotna królowa strzelczyń Ekstraligi. “Kamyk” pokazała się na prawym skrzydle, dośrodkowała w pole karne, a tam lekko futbolówkę wycofała jeszcze na szesnasty metr Louis. Z linii pola karnego huknęła Marine Dafeur, co powiększyło przewagę Fleury.

Kolejna bramka padła po zmianie stron, a dodać trzeba, że starcie to było podzielone na trzy części. Strzelczynią została Dominika Grabowska, która w 46. minucie skutecznie wykonała rzut karny. Reprezentantka Polski po godzinie gry opuściła natomiast murawę. Jej miejsce zajęła Rosemonde Kouassi. W 68. minucie podopieczne Fabrice’a Abriela otrzymały kolejną “jedenastkę”. Z racji faktu, że Dominiki Grabowskiej nie było już na boisku, do piłki podeszła Marine Dafeur, skutecznie egzekwując rzut karny. Niedługo później pomocniczka reprezentacji Polski wróciła na boisko. Zmieniła ona Ewelinę Kamczyk. W 78. minucie Lens zdołało zanotować honorowe trafienie, lecz jedna bramka była kresem możliwości drugoligowca.

FC Fleury 91 nowy sezon francuskiej Division 1 Arkema rozpocznie się 10 września. Tego też dnia o godzinie 14:30 zespół Dominiki Grabowskiej i Eweliny Kamczyk zmierzy się na wyjeździe z Guingamp. Pełną listę dat startów rozgrywek ligowych wszystkich reprezentantek Polski grających za granicą sprawdzicie TUTAJ.