Natalia Wróbel z debiutem, mistrz Danii za mocny dla Brøndby

Natalia Wróbel zadebiutowała wczoraj w duńskim Brøndby IF. Reprezentantka Polski na starcie sezonu musiała jednak wraz ze swoim zespołem przełknąć gorycz porażki. O jedno trafienie lepsze okazało się HB Køge, które wygrało przed własną publicznością 2:1.

18-latka z naszego kraju w 1. kolejce wybiegła w podstawowym składzie ekipy z przedmieść Kopenhagi. Podopieczne Pera Nielsena dzielnie walczyły z aktualnymi mistrzyniami kraju i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Przyjezdne były nawet bliskie objęcia prowadzenia, lecz w doliczonym czasie jedynie w poprzeczkę po interwencji bramkarki uderzyła Malou Marcetto.

Po zmianie stron Brøndby wreszcie dopięło swego. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierowała Casandra Lüthcke. Prowadzenie ekipy Natalii Wróbel utrzymało się tylko przez dwadzieścia minut. Wówczas do remisu doprowadziła Cecilie Fløe. Obrończynie tytułu i uczestniczki ubiegłorocznej fazy grupowej Ligi Mistrzyń błyskawicznie zadały rywalkom następny cios. Już po kolejnej minucie prowadzenie HB Køge zapewniła Amerykanka Maddie Pokorny.

Trzeci zespół minionego sezonu nie zdołał choćby wyrównać. Mistrzynie Danii wygrały więc na starcie sezonu 2:1. Natalia Wróbel na placu gry przebywała do 85. minuty. Zastąpiła ją wówczas Silje Simonsen.

W 2. ligowej kolejce Brøndby IF wystąpi na własnym stadionie. Rywalkami “Dziewcząt z Zachodnich Peryferii” będzie beniaminek rozgrywek – Sundby BK. Starcie to zaplanowano na 14 sierpnia o godzinie 13:00.

Wczoraj również oficjalny debiut w nowych barwach zanotowała Kinga Kozak. Była piłkarka Czarnych Sosnowiec swój premierowy występ w barwach szkockiego Glasgow City okrasiła strzelonym golem. Można go zobaczyć TUTAJ.