Drugi lipcowy sparing Łotwy, drugi gol piłkarki Czarnych Sosnowiec

Reprezentacja Łotwy po raz drugi w ciągu kilku dni zremisowała u siebie 1:1 z wyżej notowanym Azerbejdżanem. Ponownie od porażki zawodniczki znad Morza Bałtyckiego uratowała swoim golem Karlīna Miksone, zawodniczka Czarnych Antrans Sosnowiec.

Pierwszy, zakończony wynikiem 1:1 sparing Łotyszek z Azerkami rozegrano w miniony piątek. Dzisiaj ponownie w wyjściowym składzie 119. ekipy rankingu FIFA wybiegły dwie piłkarki Czarnych – Anastasija Ročāne oraz Karlīna Miksone.

Pierwszą połowę przyjezdne wygrały dzięki bramce z 41. minuty. Prowadzenie Azerbejdżanowi dała Sevinc Cəfərzadə. Niedługo po zmianie stron razultat wyrównała ustawiona tuż za plecami napastniczki Karlīna Miksone. Jak się później okazało, był to ostatni gol w tym meczu. Pomocniczka sosnowiczanek ustaliłą rezultat na 1:1.

Mecz kontrolny z Azerkami był ostatnim starciem podopiecznych Romānsa Kvačovsa przed początkiem zmagań w Lidze Narodów. Reprezentantki Łotwy zadebiutują w niej 22 września domowym spotkaniem z Maltą. W pierwszej grupie trzeciej dywizji LN znajdują się również kadry Andory i Mołdawii.

Anastasija Ročāne i Karlīna Miksone w Ekstralidze grają od dwóch sezonów. Tego lata postanowiły zmienić Medyk POLOmarket Konin na Czarnych Antrans Sosnowiec