fbpx

Drugoligowy beniaminek prezentuje nowe piłkarki w zespole!

Występujący w II lidze w grupie południowej zespół MKS-u Myszków prezentuje szereg nowych zawodniczek, które dołączyły do drużyny. Beniaminek wzmacnia swoją siłę!

Drużyna MKS-u Myszków w sezonie 2022/2023 w grupie trzeciej III ligi zajęła drugie miejsce za plecami rezerw KKS Czarnych Antrans Sosnowiec. Skutkiem wycofania się z rozgrywek II ligi grupy południowej Podgórza Kraków oraz nie przystąpienia do barażu rezerw GKS-u Górnika Łęczna, stawkę drugoligowców uzupełniła właśnie ekipa z Myszkowa. Rewelacyjny sezon 2022/2023 w wykonaniu MKS-u, świetna postawa na boisku zaprocentowała awansem na szczebel centralny. Zachęcamy do lektury artykułu na ten temat TUTAJ.

Pierwszą z nowych zawodniczek w drużynie MKS-u jest Magdalena Lisik, która dotychczas występowała w trzecioligowym MTS-ie Knurów. 22-letnia ofensywna piłkarka pokazała się z bardzo dobrej strony w meczach kontrolnych myszkowskiego zespołu, zdobywając w nich sześć bramek w czterech spotkaniach, zapracowała sobie na podpisanie kontraktu.

Drugą zawodniczka, która zasiliła szeregi MKS-Myszków jest Weronika Walęciak, występująca na pozycji napastniczki. Dysponująca bardzo dobrymi warunkami fizycznymi 24-latka swoją piłkarską karierę rozpoczynała w zespole KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Następnymi przystankami w jej przygodzie na boisku były dwa zespoły z Częstochowy: kolejno Skra i Raków.

Nową piłkarką niebiesko-białych jest Ewa Sikora, bardzo utalentowana, perspektywiczna bramkarka, która do tej pory występowała w zespole KKS Czarnych Antrans Sosnowiec. 17-letnia zawodniczka występowała na trzech szczeblach młodzieżowej reprezentacji Polski: U-15, U-16 oraz U-17. Wielokrotnie brała udział w zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów oraz Talent PRO. Jest to z pewnością duże wzmocnienie na pozycji bramkarki.

Kolejną piłkarką, która zasiliła szeregi MKS-u Myszków jest Paulina Idzik. 15-letnia zawodniczka pochodzi z Tarnowskich Gór, lecz swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiały w drużynie Andaluzji Piekary Śląskie, z której przeszła do Olimpii Piekary Śląskie. Po czterech latach gry w barwach Olimpii przeprowadziła się do Częstochowy, w zespole Skry rozegrała dwa kolejne sezony, by teraz zasilić szeregi drużyny z Myszkowa. Paulina Idzik ma przed sobą bardzo dobrą perspektywę piłkarskiego rozwoju, występy na szczeblu centralnym mogą ten rozwój jeszcze bardziej zdynamizować.

Kolejną zawodniczką, która dołączyła do zespołu z Myszkowa Jest Iwona Dannheisig, bardzo wartościowa, doświadczona zawodniczka, z doświadczeniem na zapleczu Orlen Ekstraligi. Piłkarka ostatnio związana ze Skrą Częstochowa z pewnością zrobi niezły wiatr na wahadle! Iwona najdłużej związana była ze swoim pierwszym klubem w karierze, Rolnikiem Biedrzychowice, w którym spędziła sześć lat. Jej kolejne rozdziały w piłkarskiej przygodzie to gra dla UKS-u SMS Łódź, Mitechu Żywiec, Rekordu Bielsko-Biała oraz SWD Wodzisław Śląski, z którego w lipcu 2021 roku trafiła do Skry Częstochowa. Czas na MKS Myszków!

Na zdjęciu głównym widoczna jest cała kadra MKS-u Myszków, która występować będzie na szczeblu centralnym, w II lidze w grupie południowej. Ekipę z Myszkowa tworzą:

  • Bramkarki: Faustyna Korzekwa, Ewa Sikora
  • Obrończynie: Martyna Będkowska, Paulina Idzik, Paulina Kowalska, Daria Polańska, Karolina Woźniakowska, Milena Ziębińska
  • Pomocniczki: Emilia Domagała, Klaudia Heblik, Emilia Sułkowska, Iwona Dannheisig, Dominika Rosak, Klaudia Nowak
  • Napastniczki: Karolina Węglarz, Weronika Walęciak, Magdalena Lisik, Jesica Godowska, Wiktoria Aumiiller, Izabela Kuźniak
  • Pierwszy Trener – Tomasz Dusza
    Drugi Trener/Kierownik drużyny – Dariusz Wróbel
    Trener bramkarek – Oskar Kubik

Other Articles

EkstraligaNewsy
EkstraligaNewsy

Leave a Reply